Remonty

Remonty w toku -- otwarte zgłoszenia przypominają o tymczasowych zmianach robionych na mapach UMP z okazji przeprowadzanych remontów. Każde zgłoszenie powinno mieć określoną datę zakończenia ("do realizacji do dnia") -- zgodnie z planami remontowymi. Po upłynięciu tego terminu należy albo przedłużyć zgłoszenie, jeśli remont ciągle trwa, albo wyprostować stan ulic/dróg w UMP-ie i zamknąć zgłoszenie.

Zmiany okołoremontowe dokonywane na mapach warto opatrywać stosownym numerkiem FS#XXXX, aby było je potem łatwiej znaleźć w momencie zamykania remontu -- w komentarzach zmienianych ulic oraz w Label= stawianych POI typu REMONT/ZAKAZ (na mapie WWW pojawi się wtedy link do FS).

"Realizacja w wersji" jak i "Do realizacji do dnia..." oznacza datę planowanego _ZAKOŃCZENIA_ remontu. Jeśli nie wiadomo dokładnie, "w wersji" powinno zawierać przybliżony kwartał/rok i odpowiadać rzeczywistości, a dokładna data może być z sufitu, np. rok wcześniej, żeby sobie o tym przypomnieć, sprawdzić i uaktualnić. W opisie warto dodać link do strony jakiejś lokalnej instytucji z informacjami o tym remoncie, ale nie jest to obowiązkowe (Remonty dróg krajowych z reguły można znaleźć na stronie GDKKiA http://www.gddkia.gov.pl/dane/zima_html/utr_tab_svg.htm a także na naszej mapce generowanej na podstawie tych danych - http://blurp.ict.pwr.wroc.pl/ump/tmp/sprawdz.html - zakładka "Utrudnienia"). A używając mapki z prawej strony i kilkając poniżej na "Dodaj punkt z mapy do opisu" można dodać link prowadzący do wybranego obszaru na mapie UMP na WWW.
Lista zgłoszeń

FS#21660 - Białystok - budowa trasy Niepodległości

Przydzielony do projektu: Remonty
Zgłoszone przez Rafał Ziarnik (Yaper) - wtorek, 18 kwiecień 2017, 12:09 GMT+1
Ostatnio edytował Rafał Ziarnik (Yaper) - wtorek, 04 grudzień 2018, 21:44 GMT+1
Typ zgłoszenia remont w toku
Kategoria UMP-Białystok
Status Nowe
Przydzielone do Nikogo
System operacyjny ---
Ważkość Niska
Priorytet Normalny
Rozpoznane w wersji 2017
Do realizacji w wersji 2018
Do realizacji do dnia 2019-06-28
Procent zaawansowania: 0%
Głosy 0
Prywatne Nie

Opis

Budowa Trasy Niepodległości na odcinku od ul. ks. J. Popiełuszki do torów kolejowych (osiedle Starosielce i Zielone Wzgórza).

W związku z rozpoczęciem budowy od dnia 25.03.2017 zostaną zamknięte dla ruchu kołowego:

Aleja Niepodległości od ulicy Wrocławskiej do drogi w ciągu ul. Klepackiej.
Jednocześnie zostaną zamknięte dla ruchu kołowego następujące skrzyżowania:

Aleja Niepodległości – Wrocławska
Aleja Niepodległości – Magnoliowa
Aleja Niepodległości – St. Okrzei.
Zostaną przerwane ciągi ulic:

Letnia na odcinku od ul Zimowej do ul. Korycińskiej
Klonowa na odcinku od ul. Miodowej do ul. Korycińskiej.
Obsługa komunikacyjna

Obsługa komunikacyjna wymienionego obszaru odbywać się będzie:

ulicą Lawendową do drogi do Klepacz w kierunku ul. Hetmańskiej
ulicą Św. A. Boboli w kierunku ul. ks. J. Popiełuszki (skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną)
Wyjazd i dojazd na ul. Storczykową odbywać się będzie wyłącznie od ul. Magnoliowej.
Ponadto wystąpią następujące utrudnienia w ruchu:

ul. ks. J. Popiełuszki
Na odcinku od ul. Św. A. Boboli do ul. A. Rybnika ruch w obu kierunkach odbywać się będzie po lewej jezdni jadąc w stronę ul. gen. W. Sikorskiego.
Wjazd na ul. A. Rybnika, Klonową, Korycińską oraz na ul. Zimową możliwy będzie wyłącznie od strony ul. Wrocławskiej.
ul. Wrocławska (od Alei Niepodległości do ul. Zielonogórskiej)
Z kierunku ul. Zielonogórskiej ul. Wrocławska przejezdna do skrzyżowania z ul. Miodową z umożliwieniem dojazdu do sklepu Biedronka.
Brak możliwości dojazdu na ul. Storczykową z kierunku ul. Wrocławskiej. Wyjazd i dojazd do ul. Storczykowej odbywać się będzie wyłącznie ul. Magnoliową.
Z ul. Wrocławskiej pozostaną dojazdy do ul. Miodowej (V LO) oraz ul. A. Rybnika.
ul. Zielonogórska
Na czas prowadzenia robót zostanie zmieniona organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Zielonogórskiej i Wrocławskiej poprzez ustalenie pierwszeństwa przejazdu na relacji ul. Wrocławska (od ul. ks. J. Popiełuszki) ul. Zielonogórska.
Wyeliminowana zostanie relacja skrętu w lewo z ul. Zielonogórskiej w ul. Wrocławską.
ul. Lawendowa
W celu usprawnienia ruchu zostanie wykonane przedłużenie ul. Lawendowej do drogi w ciągu ul. Klepackiej.
Ruch odbywający się na ul. Lawendowej zostanie podporządkowany do ul. Klepackiej.
Na skrzyżowaniu ulic Lawendowej i przedłużenia ul. Magnoliowej nastąpi zmiana organizacji ruchu. Wyznaczone zostanie pierwszeństwo przejazdu ul. Lawendową.
Skrzyżowanie ulic Hetmańska – Zielonogórska
Zostanie wprowadzona korekta toru jazdy z Alei Niepodległości w kierunku gen. A. E. Fieldorfa „NILA” z uwagi na prowadzone prace związane z budową ulicy.
Budowa Trasy Niepodległości na odcinku al. Jana Pawła II do ul. ks. J. Popiełuszki (osiedle Leśna Dolina)

Zostanie przerwana możliwość przejazdu w ciągu następujących ulic:
Armii Krajowej (między budynkami nr 31 – 29)
Szarych Szeregów (między budynkami 22 – 14).
Wyjazd (dojazd) do osiedla Leśna Dolina zlokalizowanego po zachodniej części budowanej Trasy Niepodległości będzie odbywał się:
ul. św. A. Boboli do ul. ks. J. Popiełuszki (do skrzyżowania z sygnalizacją świetlną)
ulicą Bacieczki w kierunku Alei Jana Pawła II.
Wyjazd z osiedla Leśna Dolina zlokalizowanego po wschodniej części budowanej Trasy Niepodległości będzie możliwy:
ulicą Batalionów Chłopskich w kierunku do ul. ks. J. Popiełuszki
pozostałymi ulicami na osiedlu Leśna Dolina w kierunku ul. gen. W. Sikorskiego.
[...]
Taka organizacja ruchu będzie obowiązywać ponad rok.

Strona informacyjna:
http://www.poranny.pl/motofakty/na-drogach/a/budowa-trasy-niepodleglosci-nowe-miasto-lesna-dolina-zielone-wzgorza-z-przeszkodami-zdjecia,11973201/
http://www.poranny.pl/motofakty/na-drogach/a/trasa-niepodleglosci-rusza-budowa-zachodniej-obwodnicy-bialegostoku-wizualizacje,11786498/

Na mapie:
Punkt: 53.12238,23.09028
Link: http://mapa.ump.waw.pl/ump-www/?zoom=15&lat=53.12287&lon=23.09187&layers=B0T&mlat=53.12238&mlon=23.09028

Zmiany w UMP:
Zgłoszenie zależy od

Komentarz od Rafał Ziarnik (Yaper) - sobota, 29 kwiecień 2017, 00:44 GMT+1
Dorzucam info z  FS#21653  (duplikat)

II. Budowa Trasy Niepodległości na odcinku od al. Niepodległości do drogi wojewódzkiej nr 678 (ul. Wiadukt) - http://umapa.pl/RHX0g

http://www.bialystok.pl/pl/wiadomosci/utrudnienia-w-ruchu-zwiazane-z-budowa-kolejnego-etapu-trasy-niepodleglosci-al-i-j-paderewskiego.html

Mapa poglądowa zamkniętych ulic:
- http://www.bialystok.pl/resource/image/192/334/8533/18317/0x0.png


Na http://www.bialystok.pl/pl/dla_mieszkancow/drogi_i_inwestycje/projekty-i-wizualizacje.html jest plan budowanej Trasy Niepodległości.
Komentarz od Krzysztof Jankowski (micra) - czwartek, 22 czerwiec 2017, 20:02 GMT+1
http://www.bialystokonline.pl/przez-ponad-rok-bedzie-zamkniety-ruch-na-przebiegajacym-przez-las-odcinku-ul-bacieczki,artykul,99772,1,1.html
ul. Bacieczki na odcinku leśnym - tam gdzie przechodzi przez nowobudowaną Niepodległości - będzie zamknięta do lipca 2018. Zmieniam na kreskę "0x16", bo to las i piesi i tak chodzą.
Komentarz od Łukasz Dercz (Sędziwy) - piątek, 20 lipiec 2018, 11:42 GMT+1
@Krzysztof K - jakieś zmiany czy tylko popychamy?
Komentarz od Krzysztof Kundzicz (Athantor) - piątek, 20 lipiec 2018, 23:02 GMT+1 Komentarz od Łukasz Dercz (Sędziwy) - wtorek, 14 sierpień 2018, 08:50 GMT+1
Trasa niepodległości w Białymstoku. Drogowcy puszczą ruch na wiadukt na ul. Wrocławskiej na Zielonych Wzgórzach

We wtorek 14 sierpnia o godz. 9 planowane udostępnienie dla ruchu wiaduktu na ul. Wrocławskiej nad budowaną trasą niepodległości. Przejezdny będzie odcinek Wrocławskiej od ul. Zielonogórskiej do św. A. Boboli. Ruch będzie odbywać się na następujących zasadach: - do ruchu pojazdów zostanie udostępniony jeden pas ruchu w każdym kierunku, - na skrzyżowaniu ulic Wrocławskiej z Zielonogórską umożliwione zostaną wszystkie relacje, - na wiadukcie ul. Wrocławskiej ruch odbywać się będzie wyłącznie na wprost. - na skrzyżowaniu ulic Wrocławskiej z Boboli umożliwione zostaną wszystkie relacje, - ruch pieszych odbywać się będzie chodnikiem po północnej stronie ul. Wrocławskiej (po stronie sklepu Biedronka), - dojazd do posesji przylegających do ul. Wrocławskiej odbywać się będzie bez zmian.

Cała trasa niepodległości ma być gotowa do końca listopada. Według wstępnych zapowiedzi inwestycja miała zakończyć się 31 sierpnia. Jednak wykonawca wystąpił o przedłużenie budowy. Powodem są m.in. niekorzystne warunki atmosferyczne występujące w 2017 roku.
http://www.poranny.pl/motofakty/a/trasa-niepodleglosci-w-bialymstoku-drogowcy-puszcza-ruch-na-wiadukt-na-ul-wroclawskiej-na-zielonych-wzgorzach,13412200/
Komentarz od Rafał Ziarnik (Yaper) - wtorek, 14 sierpień 2018, 16:33 GMT+1
Naniosłem i popycham.
Komentarz od Łukasz Dercz (Sędziwy) - środa, 26 wrzesień 2018, 12:43 GMT+1
Za SSC: Trasa Niepodległości 2018. Kolejny fragment otwarty. Od środy przejezdne skrzyżowanie z ul. Octową

W środę o godz. 10 zostanie otwarty dla ruchu wiadukt na skrzyżowaniu ulic Octowej i Transportowej z budowaną trasą niepodległości. To kolejny fragment tej trasy, z którego mogą już korzystać kierowcy.
Według wstępnych zapowiedzi trasa miała być gotowa 31 sierpnia. Później termin ten został przesunięty na 30 listopada.

Dobra wiadomość jest taka, że drogowcy nie czekają do grudnia i kawałek po kawałku udostępniają trasę niepodległości kierowcom.

– Na wiadukcie ruch będzie odbywać się wyłącznie z ulicy Octowej do ulicy Transportowej – mówi Agnieszka Błachowska z białostockiego magistratu.
Przypomina, że takich fragmentów jest więcej. Mają już pozwolenie na użytkowanie choć z ograniczonym ruchem. Ciągle trwają bowiem prace budowlane.

– Można już częściowo użytkować tunel na skrzyżowaniu al. Niepodległości z ul. Popiełuszki. Na pododbnych zasadach udostępniony został tunelna skrzyżowaniu al. Niepodległości z ul. Hetmańską i Klepacką. Oprócz tego jest też pozwolenie na użytkowanie kładki pieszo-rowerowej na skrzyżowaniu al. Niepodległości z ul. Wrocławską i na skrzyżowaniu al. Niepodległości z ul. Armii Krajowej – wymienia Agnieszka Błachowska.

Kierowcy mogą też jeździć wiaduktem na ul. Wrocławskiej nad budowaną trasą niepodległości. Przejezdny będzie odcinek Wrocławskiej od ul. Zielonogórskiej do św. A. Boboli.

– W październiku udostępniane będą kolejne elementy – dodaje przedstawicielka magistratu.

Pozostaje pytanie, czy 30 listopada to nadal aktualny termin zakończenia prac, czy roboty nie przeciągną się do końca roku? Takie obawy mają mieszkańcy Zielonych Wzgórz, czy Starosielc.– Miejscami trasa niepodległości to ciągle tylko głęboki dół. To niemożliwe, żeby skończyli w ciągu dwóch miesięcy – mówi mieszkaniec ul. Armii Krajowej.

– Jeszcze w tym roku trasa niepodległości będzie przejezdna – podkreśla Agnieszka Błachowska

W przyszłym roku ma być gotowe skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. Narodowych Sił Zbrojnych. To początek trasy niepodległości. Ta będzie biec przez osiedla Leśna Dolina, Zielone Wzgórza, Starosielce i Nowe Miasto aż do ul. Wiadukt.
Komentarz od Rafał Ziarnik (Yaper) - środa, 26 wrzesień 2018, 14:40 GMT+1
Oj ciężko to będzie ogarnąć zdalnie.

@Krzysztof Kundzicz (Athantor)
Czy masz możliwość poobjeżdżać wskazane skrzyżowania.

Ja jak dobrze pójdzie to może w październiku wybiorę się turystycznie do Białegostoku to przy okazji coś objadę. :)
Ostatnio nocowałem przy samej budowie i miejscówka mi się podobała tak więc pewnie ponowię nocleg.
http://mapa.ump.waw.pl/ump-www/szukaj.html?q=bia%C5%82ystok%2C%2Cle%C5%9Bny
Komentarz od Krzysztof Kundzicz (Athantor) - środa, 26 wrzesień 2018, 18:44 GMT+1
Tyle znalazłem na miejscu, gdzie się dało wjechać.

Nie wiem o jakich tunelach piszą @Popiełuszki i @Klepacka. Po Popiełuszki ruch jeszcze idzie tymczasową, wierzchem. Klepacka jak na śladzie; na T.N. pod rondem nie skończyli chyba jeszcze zagęszczać kruszywa...
Komentarz od Rafał Ziarnik (Yaper) - czwartek, 27 wrzesień 2018, 11:43 GMT+1
Dzięki za ślady, postaram się dziś nanieść.
Komentarz od Alf/red/ (alf) - piątek, 26 październik 2018, 18:30 GMT+1
Radio Białystok podaje, że dziś (jutro?) otwierają przejazd AK. Nie wiem, co z AN.
Komentarz od Rafał Ziarnik (Yaper) - niedziela, 28 październik 2018, 00:59 GMT+1 Komentarz od Rafał Ziarnik (Yaper) - poniedziałek, 05 listopad 2018, 14:37 GMT+1
https://www.bialystok.pl/pl/wiadomosci/utrudnienia-drogowe-ul-k-pulaskiego.html
nformujemy, że od dnia 5 listopada 2018 r. od godz. 8:00 jest planowane wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu w rejonie skrzyżowania ul. K. Pułaskiego z Aleją I. J. Paderewskiego. Spowoduje to całkowite zamknięcie dla ruchu pojazdów odcinka ul. K. Pułaskiego (przejazdu nad budowaną Trasą Niepodległości) z jednoczesnym utrzymaniem ruchu pieszych.
Pojazdy dostawcze, zaopatrujące istniejące w tym rejonie przedsiębiorstwa, będą mogły dojechać objazdem poprzez ul. Transportową i ul. W. Paszkowskiego.
Pojazdy osobowe będą mogły tam dojechać ul. K. Pułaskiego tylko od strony Kleosina poprzez przejazd kolejowy, który zostanie otwarty.
Komentarz od Rafał Ziarnik (Yaper) - wtorek, 04 grudzień 2018, 21:44 GMT+1
https://poranny.pl/trasa-niepodleglosci-znow-sie-opoznia-zakonczenie-prac-dopiero-w-czerwcu-2019-roku/ar/13715054
Nie ma już szans, by budowa trasy niepodległości zakończyła się w połowie grudnia. Teraz mowa jest o czerwcu 2019 roku. Wniosek o kolejne wydłużenie terminu wpłynął już do magistratu.

Wczytywanie...