Remonty

Remonty w toku -- otwarte zgłoszenia przypominają o tymczasowych zmianach robionych na mapach UMP z okazji przeprowadzanych remontów. Każde zgłoszenie powinno mieć określoną datę zakończenia ("do realizacji do dnia") -- zgodnie z planami remontowymi. Po upłynięciu tego terminu należy albo przedłużyć zgłoszenie, jeśli remont ciągle trwa, albo wyprostować stan ulic/dróg w UMP-ie i zamknąć zgłoszenie.

Zmiany okołoremontowe dokonywane na mapach warto opatrywać stosownym numerkiem FS#XXXX, aby było je potem łatwiej znaleźć w momencie zamykania remontu -- w komentarzach zmienianych ulic oraz w Label= stawianych POI typu REMONT/ZAKAZ (na mapie WWW pojawi się wtedy link do FS).

"Realizacja w wersji" jak i "Do realizacji do dnia..." oznacza datę planowanego _ZAKOŃCZENIA_ remontu. Jeśli nie wiadomo dokładnie, "w wersji" powinno zawierać przybliżony kwartał/rok i odpowiadać rzeczywistości, a dokładna data może być z sufitu, np. rok wcześniej, żeby sobie o tym przypomnieć, sprawdzić i uaktualnić. W opisie warto dodać link do strony jakiejś lokalnej instytucji z informacjami o tym remoncie, ale nie jest to obowiązkowe (Remonty dróg krajowych z reguły można znaleźć na stronie GDKKiA http://www.gddkia.gov.pl/dane/zima_html/utr_tab_svg.htm a także na naszej mapce generowanej na podstawie tych danych - http://blurp.ict.pwr.wroc.pl/ump/tmp/sprawdz.html - zakładka "Utrudnienia"). A używając mapki z prawej strony i kilkając poniżej na "Dodaj punkt z mapy do opisu" można dodać link prowadzący do wybranego obszaru na mapie UMP na WWW.
Lista zgłoszeń

FS#22242 - Lublin, remont wiaduktu na Grygowej

Przydzielony do projektu: Remonty
Zgłoszone przez Krzysztof Jankowski (micra) - niedziela, 10 grudzień 2017, 10:12 GMT+2
Ostatnio edytował Łukasz Dercz (Sędziwy) - czwartek, 18 lipiec 2019, 11:51 GMT+2
Typ zgłoszenia remont w toku
Kategoria UMP-Lublin
Status Nowe
Przydzielone do Nikogo
System operacyjny ---
Ważkość Niska
Priorytet Normalny
Rozpoznane w wersji 2017
Do realizacji w wersji Nie zdecydowano
Do realizacji do dnia 2019-07-22
Procent zaawansowania: 0%
Głosy 0
Prywatne Nie

Opis

Remont wiaduktu na Grygowej - zamkniety wjazd w Rataja, nie ma ruchu pieszego.

Strona informacyjna:
- http://www.kurierlubelski.pl/motofakty/na-drogach/a/wiadukt-na-grygowej-przez-okolo-poltora-roku-auta-nie-beda-mogly-tedy-przejechac,12743146/
Inwestycja potrwa do marca 2019 roku. Koszt robót to 70,2 mln zł. To najdłuższy tego typu obiekt w Lublinie (ok. 750 metrów) oraz najbardziej zniszczony (od 2012 roku obowiązuje na nim ruch jednokierunkowy). Wiadukt na ul. Grygowej, bo o nim mowa, za chwilę będzie rozebrany. Aby rozpocząć prace, w piątek zostanie zamknięty dla ruchu. - Zakaz ruchu zostanie wprowadzony w piątek w godzinach popołudniowych - zapowiada Karol Kieliszek z biura prasowego ratusza.


Na mapie:
51.23752,22.63043

Zmiany w UMP:
- kreski Grygowej zmienione na "w budowie"
- bojki remontowe
Zgłoszenie zależy od

Komentarz od Krzysztof Jankowski (micra) - poniedziałek, 11 luty 2019, 11:11 GMT+2
Wydłużam termin do końca kwietnia - budowa ma się skończyć do końca marca, ale odbiory potrwają do końca kwietnia.

https://kurierlubelski.pl/remont-ul-grygowej-prawie-na-finiszu-wiadukt-czeka-tylko-na-asfalt-wideo-zdjecia/ar/13878439#motofakty
Komentarz od Krzysztof Jankowski (micra) - poniedziałek, 25 marzec 2019, 19:43 GMT+2
Asfalt i oznakowanie poziome jest już wszędzie - kończyli montaż barier energochłonnych w tę niedzielę. Montują jeszcze sieć trolejbusową - może otworzą wcześniej.
Komentarz od Tomek_Z (zachu) - czwartek, 11 kwiecień 2019, 17:58 GMT+2
Budimex zakończył przebudowę. W tej chwili trwa proces odbiorów technicznych.
https://www.rynekinfrastruktury.pl/wiadomosci/drogi/budimex-zakonczyl-przebudowe-ul-grygowej-w-lublinie-66797.html
Komentarz od Krzysztof Jankowski (micra) - wtorek, 30 kwiecień 2019, 11:37 GMT+2
Otwieram do ronda - bo jest otwarte. Gdyby kogoś męczył kształt ronda (za dokładne) - nie widzę przeciwwskazań w edycji i zubożenia, by było kanciaste.
Komentarz od Krzysztof Jankowski (micra) - wtorek, 30 kwiecień 2019, 11:38 GMT+2
Co do terminów - przesunę na połowę maja - wykonawca uzupełnia dokumentację bodajże... więc może do połowy maja otworzą.
Komentarz od Krzysztof Jankowski (micra) - niedziela, 05 maj 2019, 20:31 GMT+2
Gdzieś pojawiła się informacja, że do 6 maja mieli otworzyć, ale na razie cisza. Jakby co - można otwierać - jest ze śladu.
Komentarz od Krzysztof Jankowski (micra) - poniedziałek, 10 czerwiec 2019, 10:30 GMT+2
Nadal nie otwarte - chyba nasyp się psuje.

Wczytywanie...