Remonty

Remonty w toku -- otwarte zgłoszenia przypominają o tymczasowych zmianach robionych na mapach UMP z okazji przeprowadzanych remontów. Każde zgłoszenie powinno mieć określoną datę zakończenia ("do realizacji do dnia") -- zgodnie z planami remontowymi. Po upłynięciu tego terminu należy albo przedłużyć zgłoszenie, jeśli remont ciągle trwa, albo wyprostować stan ulic/dróg w UMP-ie i zamknąć zgłoszenie.

Zmiany okołoremontowe dokonywane na mapach warto opatrywać stosownym numerkiem FS#XXXX, aby było je potem łatwiej znaleźć w momencie zamykania remontu -- w komentarzach zmienianych ulic oraz w Label= stawianych POI typu REMONT/ZAKAZ (na mapie WWW pojawi się wtedy link do FS).

"Realizacja w wersji" jak i "Do realizacji do dnia..." oznacza datę planowanego _ZAKOŃCZENIA_ remontu. Jeśli nie wiadomo dokładnie, "w wersji" powinno zawierać przybliżony kwartał/rok i odpowiadać rzeczywistości, a dokładna data może być z sufitu, np. rok wcześniej, żeby sobie o tym przypomnieć, sprawdzić i uaktualnić. W opisie warto dodać link do strony jakiejś lokalnej instytucji z informacjami o tym remoncie, ale nie jest to obowiązkowe (Remonty dróg krajowych z reguły można znaleźć na stronie GDKKiA http://www.gddkia.gov.pl/dane/zima_html/utr_tab_svg.htm a także na naszej mapce generowanej na podstawie tych danych - http://blurp.ict.pwr.wroc.pl/ump/tmp/sprawdz.html - zakładka "Utrudnienia"). A używając mapki z prawej strony i kilkając poniżej na "Dodaj punkt z mapy do opisu" można dodać link prowadzący do wybranego obszaru na mapie UMP na WWW.
Lista zgłoszeń

FS#22439 - DK3/DK5 obwodnica Bolkowa (w budowie) diff

Przydzielony do projektu: Remonty
Zgłoszone przez Wigor (Wigor) - wtorek, 20 marzec 2018, 03:15 GMT+2
Ostatnio edytował Rafał Ziarnik (Yaper) - niedziela, 04 sierpień 2019, 00:27 GMT+2
Typ zgłoszenia budowa w toku
Kategoria UMP-JeleniaGóra
Status Nie potwierdzone
Przydzielone do Nikogo
System operacyjny ---
Ważkość Niska
Priorytet Normalny
Rozpoznane w wersji whatever...
Do realizacji w wersji Nie zdecydowano
Do realizacji do dnia 2019-09-09
Procent zaawansowania: 50%
Głosy 0
Prywatne Nie

Opis

Budowa obwodnicy Bolkowa

data zakończenia: 14 kwietnia 2020 r.

strona informacyjna: http://obwodnica-bolkowa.pl/

na mapie: http://umapa.pl/mEwvM
Zgłoszenie zależy od

Komentarz od Rafał Ziarnik (Yaper) - środa, 13 marzec 2019, 12:47 GMT+2
https://www.gddkia.gov.pl/pl/a/32635/Droga-krajowa-nr-5-na-odcinku-od-wezla-Bolkow-na-S3-do-miejscowosci-Bolkow-bedzie-zamknieta-dla-ruchu-od-14-marca-br

W czwartek, 14 marca br., w godzinach południowych planowane jest zamknięcie ponad 2-kilometrowego odcinka drogi krajowej nr 5 relacji Wrocław – Jelenia Góra od węzła Bolków (połączenie z drogą ekspresową S3) do stacji paliw Orlen w Bolkowie. Zamknięcie drogi krajowej nr 5 planowane jest do połowy sierpnia br.

Zamknięcie drogi związane jest z prowadzoną budową obwodnicy Bolkowa. Wykonawca w ramach tego zadania rozpocznie właśnie przebudowę tego odcinka drogi nr 5 jak i budowę jej skrzyżowania z nową obwodnicą. Zakres zaplanowanych w tym etapie prac wymaga całkowitego zamknięcia drogi. Przeprowadzona zostanie korekta niwelety drogi i korekta jej przebiegu w planie (korekta łuków poziomych), a także związane z tym poszerzenia korpusu drogowego. Przebudowane zostaną przepusty drogowe i wykonana zostanie nowa konstrukcja jezdni i poboczy.

Na czas przebudowy i zamknięcia fragmentu drogi krajowej nr 5 wyznaczono objazd od węzła „Bolków” drogą ekspresową S3 do węzła „Jawor Południe”, dalej drogą wojewódzką (dawna DK3) przez miejscowości Sokola i Świny do Bolkowa i powrót na drogę krajową DK5 w Bolkowie.

Kolejnym etapem przy budowie obwodnicy Bolkowa będzie zamknięcie drogi krajowej nr 3 na odcinku Bolków-Jeżów.
Komentarz od TomekS (ts) - środa, 13 marzec 2019, 14:08 GMT+2 Komentarz od TomekS (ts) - wtorek, 16 lipiec 2019, 00:32 GMT+2
http://obwodnica-bolkowa.pl/img/news/2019-07-09-news_mapa_objazd.jpg
https://conadrogach.pl/informacje/paraliz-drogowy-na-dolnym-slasku-objazdy-dk3-i-dk5-powstaje-obwodnica-bolkowa.html

Kolejny kawałek zamknięty, zaraz obok, ale tym razem w UMP-PL-JeleniaGora.
I tylko na 3 tygodnie, więc około 8.8.2019 wszystko powinni otworzyć.
I na moje oko - powinien być też możliwy krótszy objazd niż tej oficjalny - przez Stare Rochowice, ale dobrze by było zweryfikować, czy na pewno tak się da (masstracks?)
Komentarz od Rafał Ziarnik (Yaper) - czwartek, 01 sierpień 2019, 13:08 GMT+2
Zasłyszane na SSC:
"2.08. ma być otwarty odcinek DK5 od węzła z S3 do Bolkowa.
Pozostaje zamknięty fragment DK3 na zachód od Bolkowa."

Wczytywanie...