Remonty

Remonty w toku -- otwarte zgłoszenia przypominają o tymczasowych zmianach robionych na mapach UMP z okazji przeprowadzanych remontów. Każde zgłoszenie powinno mieć określoną datę zakończenia ("do realizacji do dnia") -- zgodnie z planami remontowymi. Po upłynięciu tego terminu należy albo przedłużyć zgłoszenie, jeśli remont ciągle trwa, albo wyprostować stan ulic/dróg w UMP-ie i zamknąć zgłoszenie.

Zmiany okołoremontowe dokonywane na mapach warto opatrywać stosownym numerkiem FS#XXXX, aby było je potem łatwiej znaleźć w momencie zamykania remontu -- w komentarzach zmienianych ulic oraz w Label= stawianych POI typu REMONT/ZAKAZ (na mapie WWW pojawi się wtedy link do FS).

"Realizacja w wersji" jak i "Do realizacji do dnia..." oznacza datę planowanego _ZAKOŃCZENIA_ remontu. Jeśli nie wiadomo dokładnie, "w wersji" powinno zawierać przybliżony kwartał/rok i odpowiadać rzeczywistości, a dokładna data może być z sufitu, np. rok wcześniej, żeby sobie o tym przypomnieć, sprawdzić i uaktualnić. W opisie warto dodać link do strony jakiejś lokalnej instytucji z informacjami o tym remoncie, ale nie jest to obowiązkowe (Remonty dróg krajowych z reguły można znaleźć na stronie GDKKiA http://www.gddkia.gov.pl/dane/zima_html/utr_tab_svg.htm a także na naszej mapce generowanej na podstawie tych danych - http://blurp.ict.pwr.wroc.pl/ump/tmp/sprawdz.html - zakładka "Utrudnienia"). A używając mapki z prawej strony i kilkając poniżej na "Dodaj punkt z mapy do opisu" można dodać link prowadzący do wybranego obszaru na mapie UMP na WWW.
Lista zgłoszeń

FS#22439 - DK3/DK5 obwodnica Bolkowa (w budowie) diff

Przydzielony do projektu: Remonty
Zgłoszone przez Wigor (Wigor) - wtorek, 20 marzec 2018, 03:15 GMT+2
Ostatnio edytował Rafał Ziarnik (Yaper) - sobota, 21 grudzień 2019, 22:20 GMT+2
Typ zgłoszenia budowa w toku
Kategoria UMP-JeleniaGóra
Status Zamknięte
Przydzielone do Nikogo
System operacyjny ---
Ważkość Niska
Priorytet Normalny
Rozpoznane w wersji whatever...
Do realizacji w wersji Nie zdecydowano
Do realizacji do dnia 2019-12-19
Procent zaawansowania: 100%
Głosy 0
Prywatne Nie

Opis

Budowa obwodnicy Bolkowa

data zakończenia: 14 kwietnia 2020 r.

strona informacyjna: http://obwodnica-bolkowa.pl/

na mapie: http://umapa.pl/mEwvM
Zgłoszenie zależy od

Zamknięte przez  Rafał Ziarnik (Yaper)
sobota, 21 grudzień 2019, 22:20 GMT+2
Powód zamknięcia:  Zaimplementowane
Komentarz od Rafał Ziarnik (Yaper) - środa, 13 marzec 2019, 12:47 GMT+2
https://www.gddkia.gov.pl/pl/a/32635/Droga-krajowa-nr-5-na-odcinku-od-wezla-Bolkow-na-S3-do-miejscowosci-Bolkow-bedzie-zamknieta-dla-ruchu-od-14-marca-br

W czwartek, 14 marca br., w godzinach południowych planowane jest zamknięcie ponad 2-kilometrowego odcinka drogi krajowej nr 5 relacji Wrocław – Jelenia Góra od węzła Bolków (połączenie z drogą ekspresową S3) do stacji paliw Orlen w Bolkowie. Zamknięcie drogi krajowej nr 5 planowane jest do połowy sierpnia br.

Zamknięcie drogi związane jest z prowadzoną budową obwodnicy Bolkowa. Wykonawca w ramach tego zadania rozpocznie właśnie przebudowę tego odcinka drogi nr 5 jak i budowę jej skrzyżowania z nową obwodnicą. Zakres zaplanowanych w tym etapie prac wymaga całkowitego zamknięcia drogi. Przeprowadzona zostanie korekta niwelety drogi i korekta jej przebiegu w planie (korekta łuków poziomych), a także związane z tym poszerzenia korpusu drogowego. Przebudowane zostaną przepusty drogowe i wykonana zostanie nowa konstrukcja jezdni i poboczy.

Na czas przebudowy i zamknięcia fragmentu drogi krajowej nr 5 wyznaczono objazd od węzła „Bolków” drogą ekspresową S3 do węzła „Jawor Południe”, dalej drogą wojewódzką (dawna DK3) przez miejscowości Sokola i Świny do Bolkowa i powrót na drogę krajową DK5 w Bolkowie.

Kolejnym etapem przy budowie obwodnicy Bolkowa będzie zamknięcie drogi krajowej nr 3 na odcinku Bolków-Jeżów.
Komentarz od TomekS (ts) - środa, 13 marzec 2019, 14:08 GMT+2 Komentarz od TomekS (ts) - wtorek, 16 lipiec 2019, 00:32 GMT+2
http://obwodnica-bolkowa.pl/img/news/2019-07-09-news_mapa_objazd.jpg
https://conadrogach.pl/informacje/paraliz-drogowy-na-dolnym-slasku-objazdy-dk3-i-dk5-powstaje-obwodnica-bolkowa.html

Kolejny kawałek zamknięty, zaraz obok, ale tym razem w UMP-PL-JeleniaGora.
I tylko na 3 tygodnie, więc około 8.8.2019 wszystko powinni otworzyć.
I na moje oko - powinien być też możliwy krótszy objazd niż tej oficjalny - przez Stare Rochowice, ale dobrze by było zweryfikować, czy na pewno tak się da (masstracks?)
Komentarz od Rafał Ziarnik (Yaper) - czwartek, 01 sierpień 2019, 13:08 GMT+2
Zasłyszane na SSC:
"2.08. ma być otwarty odcinek DK5 od węzła z S3 do Bolkowa.
Pozostaje zamknięty fragment DK3 na zachód od Bolkowa."
Komentarz od Rafał Ziarnik (Yaper) - środa, 30 październik 2019, 00:15 GMT+2
"Już jutro, tj.; 30 października 2019r. przed południem likwidujemy utrudnienia związane z objazdem na DK 3 pomiędzy miejscowościami Stare Rochowice – Jeżów"

Naniosłem, a poniższe trzeba będzie nanieść za tydzień.

"Wstępnie zaplanowana zmiana tymczasowej organizacji ruchu, polegająca na otwarciu ronda w ciągu DK5, w miejscowości Wierzchosławice została przełożona na 4 listopada 2019. Powodem zmiany terminu jest trwający jeszcze montaż elementów ekranów akustycznych. Podany termin może ulec zmianie, z uwagi na panujące warunki atmosferyczne, o czym niezwłocznie będziemy informować."
Komentarz od Tomek_Z (zachu) - poniedziałek, 04 listopad 2019, 18:53 GMT+2
4 listopada 2019 roku w godzinach popołudniowych zostanie wprowadzona tymczasowa zmiana organizacji ruchu w ciągu DK-5 na rondzie w Wierzchosławicach.
https://www.rynekinfrastruktury.pl/wiadomosci/drogi/otwarcie-ronda-na-obwodnicy-bolkowa-zmiana-organizacji-ruchu-69361.html
Komentarz od TomekS (ts) - piątek, 13 grudzień 2019, 17:11 GMT+2 Komentarz od Rafał Ziarnik (Yaper) - piątek, 20 grudzień 2019, 21:47 GMT+2
Cztery miesiące przed kontaktowym terminem pojedziemy obwodnicą Bolkowa w ciągu #DK3 i #DK5. Jutro przed południem nastąpi otwarcie obwodnicy. Uważajcie na zmiany organizacji ruchu
Komentarz od TomekS (ts) - piątek, 20 grudzień 2019, 23:03 GMT+2
No to otwieram, ale pewnie za 3-4 dni trzeba będzie zweryfikować ze śladami z masstracks lub innymi. OTOH, w przyszłym tygodniu będę jechał do Karpacza, więc pewnie sam będę mógł zweryfikować i złapać ślad :)
Komentarz od Rafał Ziarnik (Yaper) - sobota, 21 grudzień 2019, 13:10 GMT+2
Tą DW323 to już chyba trzeba zdegradować (podniesiona była z racji zamknięcia DK5).
Na zachodnim końcu wlot starej trójki nie ciągnie się tak daleko.
https://pbs.twimg.com/media/EMP8fB4WwAYhgQB?format=jpg&name=900x900
Straszą też pozostawione bójki, trza posprzątać i zamykać zgłoszenie.

Wczytywanie...