Remonty

Remonty w toku -- otwarte zgłoszenia przypominają o tymczasowych zmianach robionych na mapach UMP z okazji przeprowadzanych remontów. Każde zgłoszenie powinno mieć określoną datę zakończenia ("do realizacji do dnia") -- zgodnie z planami remontowymi. Po upłynięciu tego terminu należy albo przedłużyć zgłoszenie, jeśli remont ciągle trwa, albo wyprostować stan ulic/dróg w UMP-ie i zamknąć zgłoszenie.

Zmiany okołoremontowe dokonywane na mapach warto opatrywać stosownym numerkiem FS#XXXX, aby było je potem łatwiej znaleźć w momencie zamykania remontu -- w komentarzach zmienianych ulic oraz w Label= stawianych POI typu REMONT/ZAKAZ (na mapie WWW pojawi się wtedy link do FS).

"Realizacja w wersji" jak i "Do realizacji do dnia..." oznacza datę planowanego _ZAKOŃCZENIA_ remontu. Jeśli nie wiadomo dokładnie, "w wersji" powinno zawierać przybliżony kwartał/rok i odpowiadać rzeczywistości, a dokładna data może być z sufitu, np. rok wcześniej, żeby sobie o tym przypomnieć, sprawdzić i uaktualnić. W opisie warto dodać link do strony jakiejś lokalnej instytucji z informacjami o tym remoncie, ale nie jest to obowiązkowe (Remonty dróg krajowych z reguły można znaleźć na stronie GDKKiA http://www.gddkia.gov.pl/dane/zima_html/utr_tab_svg.htm a także na naszej mapce generowanej na podstawie tych danych - http://blurp.ict.pwr.wroc.pl/ump/tmp/sprawdz.html - zakładka "Utrudnienia"). A używając mapki z prawej strony i kilkając poniżej na "Dodaj punkt z mapy do opisu" można dodać link prowadzący do wybranego obszaru na mapie UMP na WWW.
Lista zgłoszeń

FS#22493 - Wwa, Relaksowa zamknięta

Przydzielony do projektu: Remonty
Zgłoszone przez Rafał Ziarnik (Yaper) - sobota, 14 kwiecień 2018, 00:39 GMT+2
Ostatnio edytował Rafał Ziarnik (Yaper) - wtorek, 25 wrzesień 2018, 17:30 GMT+2
Typ zgłoszenia remont w toku
Kategoria UMP-Warszawa
Status Nowe
Przydzielone do Nikogo
System operacyjny ---
Ważkość Niska
Priorytet Normalny
Rozpoznane w wersji 2017
Do realizacji w wersji 2019
Do realizacji do dnia 2019-04-21
Procent zaawansowania: 0%
Głosy 0
Prywatne Nie

Opis

Zmiany zostaną wprowadzone 13 kwietnia (następny piątek), a już w ten weekend pojawią się tablice informujące okolicznych mieszkańców. Objazd zamkniętego odcinka będzie się odbywał ul. Kabacką oraz ul. Zaruby. Wykonawca zapewni dojazd do wszystkich nieruchomości położonych wzdłuż remontowanej ulicy. Czasowa organizacja ruchu będzie obowiązywała przez około miesiąc, a wykonawca inwestycji w porozumieniu z urzędem dzielnicy podejmie starania, aby prace były jak najmniej uciążliwe dla mieszkańców i użytkowników tej ulicy. Ponadto wykonawca deklaruje, że będzie podejmował działania mające na celu przyspieszenie uruchomienia nowej nitki ul. Relaksowej, która zostanie otwarta tymczasowo dla ruchu w kierunku centrum, gdy tylko będą takie możliwości techniczne.

Strona informacyjna:
http://ursynow.pl/ul-relaksowa-zmiana-organizacji-ruchu/

Na mapie:

Punkt: 52.13026,21.07795
Link: http://mapa.ump.waw.pl/ump-www/?zoom=16&lat=52.13071&lon=21.07722&layers=B0T&mlat=52.13026&mlon=21.07795

Zmiany w UMP:
Zgłoszenie zależy od

Komentarz od Alf/red/ (alf) - wtorek, 22 maj 2018, 10:44 GMT+2
Remont trwa, a nawet jest (powinien być) wstrzymany: http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,34905,23433765,ursynow-wojewoda-zablokowal-remont-relaksowej-i-rosola.html
(wojewoda dopatrzył się gigantycznych nadużyć i nieprawidłowości, np. że inwestorem powinien być prezydent, a nie miasto).
Burmistrz Ursynowa określa stan jako "w połowie prac", więc przesuwam o miesiąc.
Komentarz od Rafał Ziarnik (Yaper) - środa, 23 maj 2018, 11:31 GMT+2
Ale, ale, na SSC piszą ze Relaksową otworzyli.

Tutaj kilka ujęć z powietrza jak to wygląda, trochę się pozmieniało z połączeniami osiedlowych alejek na zachód od Relaksowej.
https://visit360.pl/warszawa/ursynow/relaksowa/
Ja jestem bez CVSu przez kilka dni tak więc proszę o otwarcie.
Komentarz od Rafał Ziarnik (Yaper) - środa, 20 czerwiec 2018, 00:24 GMT+2
Trochę posprzątałem bo był zostawiony niezły rozpiździel.
Pcham do września, może przez wakacje wojewoda zmięknie.
Komentarz od Rafał Ziarnik (Yaper) - wtorek, 25 wrzesień 2018, 17:30 GMT+2
https://www.haloursynow.pl/artykuly/rusza-wstrzymana-budowa-rosola-dzielnica-ma-nowe-pozwolenie,10503.htm
"Dzielnica dostała w poniedziałek nowe pozwolenie na przebudowę ulicy Rosoła. Prace nad budową drugiej nitki mają ruszyć w przyszłym tygodniu. Ale cała inwestycja zakończona zostanie dopiero wiosną. Blisko rok po pierwotnym terminie.
- Mamy ZRiD na Rosoła! Możemy rozpoczynać prace, bo pozwolenie ma rygor natychmiastowej wykonalności - cieszy się burmistrz Robert Kempa.
[...]
Na pewno, na jakiś czas, ruch na Rosoła zostanie całkowicie wstrzymany. Drogowcy muszą bowiem wybudować odwodnienie nowej nitki, a studzienki i kanalizacja są pod starą drogą. Modernizacja starej ulicy Rosoła oraz budowa parkingów rozpocznie się dopiero wiosną przyszłego roku.

Wczytywanie...