Remonty

Remonty w toku -- otwarte zgłoszenia przypominają o tymczasowych zmianach robionych na mapach UMP z okazji przeprowadzanych remontów. Każde zgłoszenie powinno mieć określoną datę zakończenia ("do realizacji do dnia") -- zgodnie z planami remontowymi. Po upłynięciu tego terminu należy albo przedłużyć zgłoszenie, jeśli remont ciągle trwa, albo wyprostować stan ulic/dróg w UMP-ie i zamknąć zgłoszenie.

Zmiany okołoremontowe dokonywane na mapach warto opatrywać stosownym numerkiem FS#XXXX, aby było je potem łatwiej znaleźć w momencie zamykania remontu -- w komentarzach zmienianych ulic oraz w Label= stawianych POI typu REMONT/ZAKAZ (na mapie WWW pojawi się wtedy link do FS).

"Realizacja w wersji" jak i "Do realizacji do dnia..." oznacza datę planowanego _ZAKOŃCZENIA_ remontu. Jeśli nie wiadomo dokładnie, "w wersji" powinno zawierać przybliżony kwartał/rok i odpowiadać rzeczywistości, a dokładna data może być z sufitu, np. rok wcześniej, żeby sobie o tym przypomnieć, sprawdzić i uaktualnić. W opisie warto dodać link do strony jakiejś lokalnej instytucji z informacjami o tym remoncie, ale nie jest to obowiązkowe (Remonty dróg krajowych z reguły można znaleźć na stronie GDKKiA http://www.gddkia.gov.pl/dane/zima_html/utr_tab_svg.htm a także na naszej mapce generowanej na podstawie tych danych - http://blurp.ict.pwr.wroc.pl/ump/tmp/sprawdz.html - zakładka "Utrudnienia"). A używając mapki z prawej strony i kilkając poniżej na "Dodaj punkt z mapy do opisu" można dodać link prowadzący do wybranego obszaru na mapie UMP na WWW.
Lista zgłoszeń

FS#22497 - Lublin - przebudowa skrzyżowania Krochmalna/Diamentowa

Przydzielony do projektu: Remonty
Zgłoszone przez Krzysztof Jankowski (micra) - poniedziałek, 16 kwiecień 2018, 08:14 GMT+1
Ostatnio edytował Krzysztof Jankowski (micra) - wtorek, 17 kwiecień 2018, 06:58 GMT+1
Typ zgłoszenia remont w toku
Kategoria UMP-Lublin
Status Nowe
Przydzielone do Nikogo
System operacyjny ---
Ważkość Niska
Priorytet Normalny
Rozpoznane w wersji 2017
Do realizacji w wersji Nie zdecydowano
Do realizacji do dnia 2019-04-17
Procent zaawansowania: 0%
Głosy 0
Prywatne Nie

Opis

Przebudowa skrzyżowania Krochmalna/Diamentowa - wyglądało jak rondo, ma być bezkolizyjne

Strona informacyjna:
- http://lublin.wyborcza.pl/lublin/7,140290,23059094,koniec-z-rondem-blacharzy-lubelskich-kierowcow-czeka-trudny.html
prace na skrzyżowaniu zakończy do 17 kwietnia przyszłego roku.
- http://bi.gazeta.pl/im/4c/ff/15/z23065932V,Mapa.jpg

Na mapie:
Punkt: 51.22244,22.54349
Link: http://mapa.ump.waw.pl/ump-www/?zoom=15&lat=51.22524&lon=22.54555&layers=B0T&mlat=51.22244&mlon=22.54349

Zmiany w UMP:
- w chwili otwarcia zgłoszenia - zakaz skrętu w lewo od strony Krochmalnej w Diamentową,
- zaburzony ruch rowerowy pod wiaduktem
- bojki remontowe
- wiele odcinków wyłączonych z ruchu
- narysowany nowy wygląd skrzyżowania - do korekty później
Zgłoszenie zależy od

Komentarz od Krzysztof Jankowski (micra) - poniedziałek, 17 wrzesień 2018, 08:18 GMT+1
Od soboty wieczorem - 15 września - ruch powinien być przełożony - tak jak zaznaczyłem - nie przełożyli do tej pory, może stanie się to dzisiaj wieczorem.


http://www.lublin112.pl/duze-zmiany-organizacji-ruchu-przebudowywanym-skrzyzowaniu-ul-krochmalnej-diamentowej-kierowcow-czekaja-objazdy/

Kierowcy jadący od strony skrzyżowania ul. Jana Pawła II z ul. Nadbystrzycką, przejadą na nową, północną jezdnię ul. Krochmalnej. Następnie na wysokości budowanych estakad pasy ruchu zostaną rozdzielone. Na pasie na wprost zostaną ci jadący do ul. Diamentowej, z lewoskrętu będą korzystali ci jadący w kierunku Dworca PKP. Dalej objazd będzie prowadził ul. Ciepłą do ul. Betonowej.

Aby usprawnić ruch, ul. Betonową, na odcinku między ul. Ciepłą a ul. Krochmalną, będzie można się poruszać tylko w jednym kierunku. W drugą stronę, czyli od Dworca PKP do ul. Jana Pawła II kierowcy będą skręcać w ul. Włościańską, którą dojadą do ul. Ciepłej a dalej do ul. Krochmalnej. Podobne rozwiązanie zostanie wprowadzone na ul. Włościańskiej.

Wyjeżdżając z ul. Ciepłej w ul. Krochmalną kierowców będzie obowiązywał nakaz jazdy w prawo, w stronę ul. Jana Pawła II. Tak jak obecnie z tego zakazu zwolnione będą wyłącznie pojazdy komunikacji miejskiej. Kierowcy jadący od ul. Diamentowej będą mogli skręcić w prawo, w ul. Ciepłą, bądź pojechać prosto, w kierunku ul. Jana Pawła II. Ruch pieszy i rowerowy również zostanie przeniesiony i pokierowany po stronie LKJ.
Komentarz od Krzysztof Jankowski (micra) - wtorek, 11 grudzień 2018, 22:28 GMT+1
Otwarto obie nitki Krochmalnej/Diamentowej - autobusy mogą zawracać przed rondem, ale nie zaznaczam tego, zresztą przebieg zdejmę gdy będę w domu, bo chyba minimalnie się różni.

Wczytywanie...