Remonty

Remonty w toku -- otwarte zgłoszenia przypominają o tymczasowych zmianach robionych na mapach UMP z okazji przeprowadzanych remontów. Każde zgłoszenie powinno mieć określoną datę zakończenia ("do realizacji do dnia") -- zgodnie z planami remontowymi. Po upłynięciu tego terminu należy albo przedłużyć zgłoszenie, jeśli remont ciągle trwa, albo wyprostować stan ulic/dróg w UMP-ie i zamknąć zgłoszenie.

Zmiany okołoremontowe dokonywane na mapach warto opatrywać stosownym numerkiem FS#XXXX, aby było je potem łatwiej znaleźć w momencie zamykania remontu -- w komentarzach zmienianych ulic oraz w Label= stawianych POI typu REMONT/ZAKAZ (na mapie WWW pojawi się wtedy link do FS).

"Realizacja w wersji" jak i "Do realizacji do dnia..." oznacza datę planowanego _ZAKOŃCZENIA_ remontu. Jeśli nie wiadomo dokładnie, "w wersji" powinno zawierać przybliżony kwartał/rok i odpowiadać rzeczywistości, a dokładna data może być z sufitu, np. rok wcześniej, żeby sobie o tym przypomnieć, sprawdzić i uaktualnić. W opisie warto dodać link do strony jakiejś lokalnej instytucji z informacjami o tym remoncie, ale nie jest to obowiązkowe (Remonty dróg krajowych z reguły można znaleźć na stronie GDKKiA http://www.gddkia.gov.pl/dane/zima_html/utr_tab_svg.htm a także na naszej mapce generowanej na podstawie tych danych - http://blurp.ict.pwr.wroc.pl/ump/tmp/sprawdz.html - zakładka "Utrudnienia"). A używając mapki z prawej strony i kilkając poniżej na "Dodaj punkt z mapy do opisu" można dodać link prowadzący do wybranego obszaru na mapie UMP na WWW.
Lista zgłoszeń

FS#22656 - Bełchatów, rondo WP/AK/Wyszyńskiego

Przydzielony do projektu: Remonty
Zgłoszone przez Rafał Ziarnik (Yaper) - czwartek, 28 czerwiec 2018, 20:19 GMT+1
Ostatnio edytował Damian Gałka (Magnoom) - sobota, 01 grudzień 2018, 15:34 GMT+1
Typ zgłoszenia remont w toku
Kategoria UMP-Łódź
Status Zamknięte
Przydzielone do Nikogo
System operacyjny ---
Ważkość Niska
Priorytet Normalny
Rozpoznane w wersji 2017
Do realizacji w wersji 2018
Do realizacji do dnia 2018-11-29
Procent zaawansowania: 100%
Głosy 0
Prywatne Nie

Opis

Ruszają prace przy budowie ronda na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego, Armii Krajowej i al. kard. Stefana Wyszyńskiego. Plac budowy został przekazany wykonawcy, na czwartek, 28 czerwca planowany jest odbiór oznakowania. Oznacza to, że dzień później w tamtym rejonie zacznie obowiązywać nowa organizacja ruchu.

Przebieg objazdów
Wyłączeniu z ruchu ulega ulica Wyszyńskiego (za wyjątkiem pasa na prawoskręcie w ulicę Wojska Polskiego w kierunku Kamieńska).

Ruch lokalny z kierunku Wyszyńskiego skierowany zostaje ulicą osiedlową (przy blokach 215, 216, 217) do ulicy Wojska Polskiego (skrzyżowanie w rejonie bloku 201).
Ruch z kierunku przeciwnego zostaje skierowany w ulicę przy bloku 201, następnie wzdłuż parkingu do ulicy Wyszyńskiego.

Ruch ciężarowy i autobusowy na relacji od Łasku zostaje skierowany w ulicę Lipową do ulicy Wyszyńskiego następnie do Al. Jana Pawła II, potem ulicą Zamoście do ulicy Wojska Polskiego (droga484).

Wyłączono również kierunek z ulicy Wojska Polskiego do osiedla Binków tj. w ulicę Armii Krajowej.

Na relacji z kierunku Armii Krajowej ruch lokalny zostanie skierowany w ulicę Kolejową, natomiast ruch ciężarowy ulicą Goetla do ulicy Piotrkowskiej, następnie do ulicy Mostowej i ulicą Zamoście do Al. Jana Pawła II, następnie ulicą Wyszyńskiego i Lipową do ronda w kierunku Łasku (droga 484).

Prace potrwają do listopada. Mimo zmian w organizacji ruchu, ul. Wojska Polskiego przez cały czas budowy będzie przejezdna.

Strona informacyjna:
http://belchatow.pl/aktualnosci/5786-rusza-budowa-ronda-beda-objazdy

Na mapie:
Punkt: 51.35039,19.37149
Link: http://mapa.ump.waw.pl/ump-www/?zoom=16&lat=51.35169&lon=19.37186&layers=B0T&mlat=51.35039&mlon=19.37149

Zmiany w UMP:

Zgłoszenie zależy od

Zamknięte przez  Damian Gałka (Magnoom)
sobota, 01 grudzień 2018, 15:34 GMT+1
Powód zamknięcia:  Zaimplementowane
Dodatkowe uwagi dotyczące zamknięcia:  Zrobione.
Komentarz od Damian Gałka (Magnoom) - sobota, 07 lipiec 2018, 12:48 GMT+1
Według obecnego oznakowania prawoskręt z Wyszyńskiego w Wojska polskiego nie istnieje, a odcinek Wyszyńskiego od nowo budowanego ronda do wjazdu na stację benzynową Moya jest wyłączony z ruchu.
Jazda ul. Wojska Polskiego od strony Grocholic możliwa jest na wprost do centrum lub w prawo w Armii Krajowej. W kierunku przeciwnym z centrum ul. Wojska Polskiego tylko na wprost.
Z Armii Krajowej (ronda przy centrach handlowych) w kierunku nowo budowanego ronda dojazd jedynie do budynków przy ulicy, brak możliwości wjazdu na dawne skrzyżowanie. W kierunku przeciwnym ruch puszczony jedynie z południowej części Wojska Polskiego.
Jednokierunkowość drogi osiedlowej przy bloku 201 i parkingu została zlikwidowana, choć nadal istnieje na ostatnim odcinku przy ul. Wyszyńskiego.
Komentarz od Rafał Ziarnik (Yaper) - niedziela, 08 lipiec 2018, 11:18 GMT+1
Ech, nie ma to jak informacje o remoncie kontra rzeczywistość. Dobrze, że jesteś na miejscu. :)
Komentarz od Damian Gałka (Magnoom) - sobota, 14 lipiec 2018, 16:37 GMT+1
Postaram się monitorować postęp prac na bieżąco :)
Otworzono prawoskręt z Armii Krajowej w Wojska Polskiego. Dodane do źródeł.
Komentarz od Łukasz Dercz (Sędziwy) - środa, 31 październik 2018, 21:53 GMT+1
Damianie, wiesz coś o zmianach? Mógłbyś nanieść?
Komentarz od Damian Gałka (Magnoom) - niedziela, 04 listopad 2018, 11:07 GMT+1
Naniosłem poprawki. Obecnie ruch puszczony jest jedną połówką nowego ronda, przy całkowitym odcięciu ul. Armii Krajowej.
Jazda ul. Wojska Polskiego z centrum: możliwa jazda na wprost lub w prawo w ul. Wyszyńskiego.
Jazda ul. Wojska Polskiego z Grocholic tylko do centrum (nakaz jazdy na wprost).
Jazda Wyszyńskiego tylko w prawo w ul. Wojska Polskiego w kierunku Grocholic.
Armii krajowej skrócona do wyjazdu ze stacji benzynowej.
Komentarz od Łukasz Dercz (Sędziwy) - piątek, 30 listopad 2018, 09:44 GMT+1
Damianie, coś się zmieniło? :)
Komentarz od Łukasz Dercz (Sędziwy) - piątek, 30 listopad 2018, 09:49 GMT+1 Komentarz od Damian Gałka (Magnoom) - sobota, 01 grudzień 2018, 15:33 GMT+1
Dzisiaj rondo już otwarte, choć pozostał bałagan w oznakowaniu. Oznakowanie pionowe z ostatniego okresu remontu pozostało wraz z tym nowym. Sądzę, że to już tylko kwestia kosmetyczna i w tym tygodniu będzie posprzątane. Dodałem do źródeł stan docelowy. Zamykam zgłoszenie.

Wczytywanie...