Remonty

Remonty w toku -- otwarte zgłoszenia przypominają o tymczasowych zmianach robionych na mapach UMP z okazji przeprowadzanych remontów. Każde zgłoszenie powinno mieć określoną datę zakończenia ("do realizacji do dnia") -- zgodnie z planami remontowymi. Po upłynięciu tego terminu należy albo przedłużyć zgłoszenie, jeśli remont ciągle trwa, albo wyprostować stan ulic/dróg w UMP-ie i zamknąć zgłoszenie.

Zmiany okołoremontowe dokonywane na mapach warto opatrywać stosownym numerkiem FS#XXXX, aby było je potem łatwiej znaleźć w momencie zamykania remontu -- w komentarzach zmienianych ulic oraz w Label= stawianych POI typu REMONT/ZAKAZ (na mapie WWW pojawi się wtedy link do FS).

"Realizacja w wersji" jak i "Do realizacji do dnia..." oznacza datę planowanego _ZAKOŃCZENIA_ remontu. Jeśli nie wiadomo dokładnie, "w wersji" powinno zawierać przybliżony kwartał/rok i odpowiadać rzeczywistości, a dokładna data może być z sufitu, np. rok wcześniej, żeby sobie o tym przypomnieć, sprawdzić i uaktualnić. W opisie warto dodać link do strony jakiejś lokalnej instytucji z informacjami o tym remoncie, ale nie jest to obowiązkowe (Remonty dróg krajowych z reguły można znaleźć na stronie GDKKiA http://www.gddkia.gov.pl/dane/zima_html/utr_tab_svg.htm a także na naszej mapce generowanej na podstawie tych danych - http://blurp.ict.pwr.wroc.pl/ump/tmp/sprawdz.html - zakładka "Utrudnienia"). A używając mapki z prawej strony i kilkając poniżej na "Dodaj punkt z mapy do opisu" można dodać link prowadzący do wybranego obszaru na mapie UMP na WWW.
Lista zgłoszeń

FS#22698 - Łódź, przebudowa Tuwima i Nawrot

Przydzielony do projektu: Remonty
Zgłoszone przez Rafał Ziarnik (Yaper) - poniedziałek, 23 lipiec 2018, 14:04 GMT+2
Ostatnio edytował Rafał Ziarnik (Yaper) - poniedziałek, 13 maj 2019, 22:19 GMT+2
Typ zgłoszenia remont w toku
Kategoria UMP-Łódź
Status Nowe
Przydzielone do Nikogo
System operacyjny ---
Ważkość Niska
Priorytet Normalny
Rozpoznane w wersji 2017
Do realizacji w wersji 2018
Do realizacji do dnia 2019-10-07
Procent zaawansowania: 0%
Głosy 0
Prywatne Nie

Opis

Ulica Tuwima zostanie wyremontowana od Kilińskiego do Targowej. Pojawi się na niej dużo zieleni: posadzonych zostanie 40 drzew i setki ozdobnych krzewów. Dodatkowo przy skrzyżowaniach z Dowborczyków i Targową powstaną skwery.

Ulica Nawrot zostanie przebudowana na odcinku od Piotrkowskiej do Kilińskiego (w pierwszym etapie prace będą prowadzone na odcinku od Sienkiewicza
do Kilińskiego). Po obu stronach jezdni powstaną szerokie chodniki. Dodatkowo pojawi się dużo zieleni. Nasadzonych zostanie kilkadziesiąt drzew i setki ozdobnych krzewów.

Podczas prac na zamkniętych odcinakach możliwe będą tylko wjazdy docelowe. Dla zapewnienia objazdów ulice Tuwima i Nawrot staną się dwukierunkowe.

Tuwima będzie dwukierunkowa wraz z ul. Struga od al. Kościuszki do Kilińskiego. Ulicą Nawrot pojedziemy w dwóch kierunkach od Kilińskiego do Wysokiej. Dalej już obecnie jest dwukierunkowa. Kilińskiego pomiędzy Tuwima, a Nawrot zostanie oddana dla ruchu.

Strona informacyjna:
http://test.uml.lodz.pl/aktualnosci/artykul/rozpoczynamy-remonty-na-tuwima-inawrot-id21921/2018/7/19/
http://test.uml.lodz.pl/files/public/_processed_/c/5/csm_Twuima_Nawrot_Org._ruchu_8dc00fc398.jpg

Na mapie:
Punkt: 51.76648,19.46779
Link: http://mapa.ump.waw.pl/ump-www/?zoom=15&lat=51.76627&lon=19.46827&layers=B0T&mlat=51.76648&mlon=19.46779

Zmiany w UMP:

Zgłoszenie zależy od

Komentarz od Rafał Ziarnik (Yaper) - wtorek, 23 październik 2018, 21:54 GMT+2 Komentarz od Alf/red/ (alf) - niedziela, 28 październik 2018, 09:10 GMT+2
Zgłosili także w  FS#22865 :1 (w oparciu o Express Ilustrowany), ale chyba wszystko już narysowane.
Komentarz od Rafał Ziarnik (Yaper) - środa, 02 styczeń 2019, 12:15 GMT+2
Pcham do wiosny
https://www.radiolodz.pl/posts/48745-opoznienia-w-remontach-ulic-w-centrum-lodzi
Opóźnienia w remontach ulic w centrum Łodzi
Ulice Wschodnia, Traugutta i Nawrot zostaną oddane do użytku z dużym opóźnieniem. To wina jednej z firm, która miała zapewnić dostęp do prądu.
Komentarz od Rafał Ziarnik (Yaper) - wtorek, 23 kwiecień 2019, 10:45 GMT+2
Kolejne utrudnienia w ruchu na Tuwima w Łodzi
Od wtorku kierowcy nie przejadą przez skrzyżowanie Tuwima z Targową. To kolejny etap przebudowy tej pierwszej ulicy, w ramach rewitalizacji obszarowej Śródmieścia.


Skrzyżowanie będzie zamknięte. Po przebudowie zostanie ono wyniesione. - Jest to część realizacji ulicy Tuwima na odcinku Kilińskiego-Targowa w ramach rewiztalizacji obszarowej. Samo skrzyżowanie będzie skończone w około 2 miesiące, dalsza część Tuwima powinna zostać ukończona w połowie roku - mówi Tomasz Andrzejewski z Zarządu Dróg i Transportu.
Komentarz od Rafał Ziarnik (Yaper) - wtorek, 07 maj 2019, 10:13 GMT+2

Wczytywanie...