UMP-wrzuty

**** Tu wrzucamy materiały do UMP.
Uwaga, nowy użytkownik nie może dodawać załączników. Prosimy poczekać na nadanie uprawnień.

--->>> tymczasowo: konta są zakładane ręcznie. Napisz maila z loginem na ump()ump.waw.pl
Przeczytaj http://ump.fuw.edu.pl/wiki/GDPR o ochronie danych osobowych.

Zgłoszenie o braku /nieprawidłowym przebiegu/ drogi należy uzupełnić o ślad GPS.

***** BARDZO prosimy
1.) nie robić "śladów" na podstawie komercyjnych map. Średnio chętnie też widzimy dane na podstawie skanów, googlemaps itp.
-----> Zastrzegamy, że w wypadku wątpliwości co do legalnego pochodzenia danych, możemy je zignorować.

2.) grupować uwagi (wolimy 10 uwag z jednego miasta dostać jako jedno zgłoszenie, niż jako 10)

3.) Wybrać w kategorii zgłoszenia rejon UMP, którego zgłoszenie dotyczy, albo przynajmniej w temacie zgłoszenia opisać rejon Polski lub większe miasto, z rejonu którego są te dodatki/poprawki. W przypadku zgłaszania problemów ogólnych (routing itp.) - na jakim sprzęcie i z jaką wersją mapy problem występuje.

4.) zapoznać się z bardzo krótkim poradnikiem http://ump.fuw.edu.pl/wiki/Jak_zglaszac

Radary zgłaszamy przez Formularz ( http://mapa.ump.waw.pl/ump-www/ - zakładka "Zgłoszenie"), tak samo jak inne punkty (kiedyś: na http://www.garniak.pl/viewtopic.php?t=854)
Lista zgłoszeń

FS#23137 - Zamek Czchów

Przydzielony do projektu: UMP-wrzuty
Zgłoszone przez Robert Tomasik (Robert_Tomasik) - sobota, 25 maj 2019, 22:21 GMT+2
Ostatnio edytował Tomek_Z (zachu) - niedziela, 08 wrzesień 2019, 13:57 GMT+2
Typ zgłoszenia Uzupełnienie mapy
Kategoria Mapy
Status Zamknięte
Przydzielone do Tomek_Z (zachu)
System operacyjny ---
Ważkość Niska
Priorytet Normalny
Rozpoznane w wersji whatever...
Do realizacji w wersji Nie zdecydowano
Do realizacji do dnia Nie zdecydowano
Procent zaawansowania: 100%
Głosy 0
Prywatne Nie

Opis

Na wiosnę oddano do użytku ścieżki wokół Zamku w Czchowie i odbudowano częściowo sam zamek. Podsyłam ślad z następującymi uwagami:
1) Piesza ścieżka jest zaznaczona dwoma flagami Początek pieszej ścieżki i koniec. Tam są słupki. Nie da się tam rowerem jeździć, bo co kawałek są strome schody. Reszta śladu biegnie po zaznaczonych już w mapie drogach, ale nie chciało mi się tego wycinać. Te w mapie ścieżki, które mamy też tam są. Ja specjalnie poszedłem taką, której nie mamy.
2) POI Wiata grillowa oraz Amfiteatr chyba nie wymagają komentarza. Tam wczesniej chyba było jakieś boisko, bop jest bardzo wysoki płot.
3) POI schron bojowy, to nie jest ten sam bunkier, który mamy w mapie nieco na północ. Tamten też jest. Obok tego teraz przeze m,nie podanego jest postawiony "Krzyż Tysiąclecia". Nie wiem, co ważniejsze, obydwu bym nie wrzucał. Tam stoi jeszcze kuchnia polowa i 2 ckm-y wz. 30 :-)
4) Siłownia terenowa jest około 50 metrów na wschód od POI przeze mnie naniesionego.
5) Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Krakowie, Oddział w Czchowie ma bankomat. Miało być "+ATM", ale się nie zmieściło :-)
6) Policję z miejsca, w którym jest ma mapie (czerwoną flagą zaznaczyłem), to zabrano ładnych kilka lat temu. Obecna jej pozycja jest na Google. Mniej więcej z 1000 metrów od Zamku na południe - wjazd od drogi krajowej.
7) Urząd Gminy w Czchowie chyba komentarza nie wymaga. W mapie obok mamy bar piwny. Po barze został placyk i ślad na pobliskim budynku, do którego pewnie był dostawiony. To chyba było tylko czasowe, ale nie wiem, czy na sezon nie postawią, więc pozostawiam to sumieniu edytora. Ja bym wywalił.

Mamy w mapie upierdliwy błąd, choć chyba nie zamierzony. Odbudowany Zamek w Czchowie mamy oznaczony jako "Baszta", bo przed obudową była tam tylko baszta faktycznie. Ale obok przy drodze krajowej mamy POI Zamek - jako punkt widokowy. Jak w odbiorniku wyszukiwałem, to znajduje się zamek, ale nie ten właściwy, tylko ten punkt widokowy. Wywalił bym ten punkt widokowy, bo myli.

Dodał bym jeszcze do nazwy POI Parking w okolicy N49° 49.925' E20° 40.482' "Zamek". Wówczas parking będzie się wyszukiwał, jak ktoś będzie szukał zamku. Ja zostawiłem samochód, tam gdzie POI "Parking" w moim śladzie i polazłem, tak jak ścieżka, bo tak odbiornik proponował. Okazało, ze zaznaczoną na naszej mapie ścieżką rozpoczynająca się w miejscu, w którym zaznaczyłem "zamknięta ścieżka" wejść się nie da, bo jest barykada i napis, że teren budowy. Ta ścieżka jest i pewnie jak coś tam naprawią, to będzie to działało. Od drugiej strony (od góry) da się tam dojść do tej samej "barykady". Ale obejść barykady nie sposób, bo są płoty sąsiednich posesji.
Zgłoszenie zależy od

Zamknięte przez  Tomek_Z (zachu)
niedziela, 08 wrzesień 2019, 13:57 GMT+2
Powód zamknięcia:  Zaimplementowane
Dodatkowe uwagi dotyczące zamknięcia:  Dzięki
Komentarz od Robert Tomasik (Robert_Tomasik) - sobota, 01 czerwiec 2019, 22:50 GMT+2
Ponieważ nikt się zgłoszeniem nie zajął, a to częściowo dotyczy tego zamego terenu, zatem podpinam je tutaj. Zgłoszenie obejmuje dwa obszary.

Obszar 1: Teren wokół zamku w Czchowie, którego dotyczyło pierwotne zgłoszenie. Po prostu obspacerowałem pozostałe ścieżki. Teraz można wywalić te, które mamy w mapie (to jest stary przebieg i narysować nowe na podstawie dwóch śladów. Wyjaśnienia wymaga tylko jeden nowy POI "Dalej do Slak pieszy". Nie chciało mi się zejść do umieszczonego wcześniej POI "Szlak pieszy". Tam jest prosta ścieżka. Wszystkie ścieżki, które są na śladzie, to są brukowane kamieniem ścieżki albo schody. I taka uwaga do edytora. W tym parku jest jeszcze kilkanaście ciekawostek. Mam je obfotografowane z GPS. Ciekawostki, modele średniowiecznych machin oblężniczych, średniowieczne działa, kilka armat z II połowy XX wieku oraz kuchnia polowa. Jesli byście uznali, że jest sens wrzucić to do mapy, to mogę podać te dane. Do GPS nie chciało mi się tego wklepywać, bo zazwyczaj nie chcieliście.

Obszar 2: Nowy Sącz,. bo widze, ze zapuściliście go :-)

1) Okolica N49° 37.789' E20° 40.939' i nowy most. Tam powyburzano budynki i skrzyżowania. To zupełnie inaczej wygląda. Podsyłam ślad. POI "Skręt tylko w prawo! " oznacza, ze w tym miejscu są tylko prawoskręty. Czyli z Legionów w lewo w Dunajcową, oraz z Dunajcowej w lewo w Legionów nie da się skręcić. Przez most są cztery pasy. Krakowska / Legionów, to rondo (nie dokręciłem półeczka samochodem). Zjazdy we wszystkie ulice są w postaci trójkątów, ale nie wiem, czy aż tak dokładnie chcecie.

2) Rondo Tarnowska / Legionów / Skargi / Boh. Narwiku jest nowe i w innym miejscu. Wszystkie prawoskręty są poza rondo wyprowadzone.

3) W okolicy POI "Tu nie ma przejścia" mamy ścieżkę sprzed kilku lat. Tam się ziemia osunęła w miejscu, w którym postawiłem POI i miasto odgrodziło skarpę płotek prostopadle do Dunajca. Przebieg ścieżek w parku widać na moim śladzie. Podobnie ścieżki rowerowej nad brzegiem, a my w w okolicy poziomicy 280 m mamy stary "zygzak". Tego nie ma. Ze schodów koło wieży schodzi sie na ścieżkę rowerową.

4) Okolica N49° 37.300' E20° 41.886'. W mapie jest BIEDRONKA. Zburzono wszystkie te budynki w okolicy. Tam stoi KAUFLAND. Obok jest paczkomat (zaznaczyłem POI, a uliczki po parkingu zaznaczyłem śladem. Stare po prostu należy wywalić. Należy połączyć kopernika z tą uliczką "Szpital", bo brama jest stale otwarta.

5) Okolica N49° 37.348' E20° 43.203' - w mapie mamy NOMI - zlikwidowany. Tam jest OBI - w tym samym budynku, poi postawiłem przed wejściem by nei zapomnieć).

6) Okolica N49° 37.033' E20° 41.885', ale będzie tylko opisowo. Staszica na odcinku przy dworcu PKS przebito po prostej z Długosza do Al. Wolności. Na tym odcinku ulica jest dla innych, niż autobusy pojazdów jednokierunkowa ku Al. Wolności. za to na Plac Dąbrowskiego jest zakaz ruchu i nie ma postoju TAXI. Taksówki stoją mniej więcej tam, gdzie mamy POI Dworzec Autobusowy.

7) w okolicy N49° 35.807' E20° 39.632' mamy POI Wyrwa. Usunąć. Sam to wkładałem, ale to było podczas powodzi kilka lat temu. Tam jest ścieżka rowerowa i wał naprawiono.
Komentarz od Robert Tomasik (Robert_Tomasik) - poniedziałek, 03 czerwiec 2019, 23:17 GMT+2
Zatem jeszcze dołożę. Znaczenie dla mapy ma zasadniczo część śladu Od punku POPRAD (N49° 34.719' E20° 39.101') na południe. Reszta jest w poprzednich zgłoszeniach.

W mapie nie mamy w ogóle ścieżki od POI N49° 34.654' E20° 39.093' w kierunku południowo wschodnim. To jest w terenie jako EUROVELO oznaczone. Asfalt szeroki chyba na 180 cm. Idzie po moim śladzie. Przechodzi pod mostem w drodze nr 87 (czyli nie ma krzyżówki) i biegnie do miejsca mniej więcej N49° 34.022' E20° 39.452'. Tam na południowy wschód biegnie EUROVELO, ale to jest tylko ścieżka rowerowe, bo choć idzie po starej ulicy, to są słupki i kamienne barykady przed samochodami. UStawiłem POI Barykada. Dalej w mapie mamy gruntówke. To asfalt wspólny z samochodami aż POI Składowisko Odpadów Komunalnych. Czy chcecie taki POI na bramie, czy nie, to już nie wiem, ale od tego miejsca znowyu mamy drogę tylko dla rowerów aż do POI "Koniec tylko dla rowerów. Tam się to łączy z ulicą, którą mamy w mapie. Skad na mapie "Królewski szlak rowerowy, to nie wiem. EUROVELO biegnie dalej, ale to może kolejnym razem. Natomiast żadnych znaków tego królewskiego nie widziałem. Wracamy do N49° 34.022' E20° 39.452'.

Od N49° 34.022' E20° 39.452' na zachód idzie coś, co jest oznakowane VELODUNAJEC. Dla mnie ciekawostką jest dodatkowe rondo tylko dla rowerów wokół tego, które mamy w mapie. Można jeździć tylko w kierunku przeciwnym do wskazówek zegara. W mapie mamy "Drogę tylko dla rowerów od zjazdu na Stacje Paliw. tego w terenie nie ma. Ścieżka rowerowa jest wyodrębniona góra 10 metrów pod początku ronda i to wyraźnie znakami i bocznym odjazdem. Ciekawostką jest miejsce oznaczone przeze mnie "niebieski"/ O ile przed rondem mamy oznaczenie VELODUNAJEC, to w tym miejscu stoi znak, że w prawo biegnie rowerowy szlak niebieski. Szlak ów biegnie po moim śladzie i po tych szutrówkach, które mamy w mapie. Wyjątkiem jest odcinek wyodrębniony przeze mnie dwoma POI WYODRĘBNINAz szutrówki" oraz "Szutrówka". Na tum odcinku ścieżka jest asfaltowa i wyodrębniona po wiadukcie. Tam jest tylko dla rowerów, choć pieszy przejść może. Kawałek dalej mamy "Asfalt". W tym miejscu szutrówka zmienia się w asfalt, by nas doprowadzić do POI"lewo-prawo równolegle do ulicy".

Tu prostopadle, wzdłuż ulicy Wielki Wygon prowadzi .ścieżka rowerowa wyodrębniona. Pojechałem w prawo i tam jest ślad. W lewo z tego co pamiętam wyodrębniona jest ścieżka do Wyszyńskiego, ale nie mam śladu. Można to po prostu wrysować, albo poczekać, jak pojadę. W prawo, to widzę, że nawet tam dalej mamy szlak, wiec wystarczy domalować ten ogonek do skrzyżowania. Jak widać na śladzie jest przejazd (w poziomie jezdni i możliwość dojazdu do już występującej w moich poprzednich śladach.

Przy okazji prosił bym o korektę w rejonie N49° 35.070' E20° 38.427'. Ścieżka biegnie po moich śladach (bo jest ich kilka). Porysowanych na północny zachód gruntówek nie ma, bo po powodzi Dunajec zabrał brzeg. Na tej gruntówce po stronie południowo-wschodniej ułożono kamienie, by sie niczym poza rowerem nie dało przejechać - ale ona jest. Natomiast most linowy poległ i zamieniono go w taką kładkę z kilku desek. Ścieżkę bym zostawił, ale sam POI "Most Linowy" jako byłą ciekawostkę usunął.

Już poza tym istotnym kawałkiem znalazłem na N49° 35.519' E20° 42.073' kolejny paczkomat, które w mapie nie ma.
Komentarz od Robert Tomasik (Robert_Tomasik) - środa, 05 czerwiec 2019, 01:08 GMT+2
Opisane wyżej zmiany spróbowałem dodać do diff i są w załączniku. Ale, proszę niech to ktoś przejrzy, bo wróciłem do edycji po 4 latach i nie ręczę za skutki :-) Na pewno brakuje miast w czterech POI, ale nie umiałem dodać. Rzućcie okiem w rejonie N49° 37.782' E20° 40.940'. Przede wszystkim nie umiałem dodać zakazów, a tam można wjechać w Dunajcową tylko od strony mostu, a z Dunajcowej wyjechać tylko w prawo i trzeba objechać rondo, które dorysowałem. Proponuję wyświetlić również moje ślady, bo nie umiałem przerobić skrzyżowania N49° 37.762' E20° 41.465', ale na śladzie to widać. Nie dodałem też kilku POI, które są wy ż ej opisane, ale nie wiem,c zy chcecie (przykładowo centrum wspinaczkowe)
Komentarz od Robert Tomasik (Robert_Tomasik) - środa, 26 czerwiec 2019, 22:43 GMT+2
Ponieważ nikt się nie zainteresował, to drobne zmiany dodam tu.
Komentarz od Tomek_Z (zachu) - niedziela, 01 wrzesień 2019, 13:33 GMT+2
OK, pisz na priv.
Załączniki w zip.
Komentarz od Robert Tomasik (Robert_Tomasik) - niedziela, 01 wrzesień 2019, 13:45 GMT+2
Witaj! Te zmiany miały znaczenie przed sezonem. Teraz, po sezonie, to tak jakby mniejsze. Ja już nawet nie pamiętam, jak to zapisywałem. W diffie były chyba wszystkie zmiany. Jesli byś miał jakąkolwiek wątpliwość, to pisz na priv.

Wczytywanie...