Offsetpolyline

Z UMP

(Różnice między wersjami)
d (Offsetpolyline - skrypt)
d (Offsetpolyline - skrypt)
Linia 1: Linia 1:
[[Kategoria:Narzędzia]]
[[Kategoria:Narzędzia]]
== Offsetpolyline - skrypt ==
== Offsetpolyline - skrypt ==
-
Narzędzie skryptowe do rysowania linii przesuniętej wobec innej linii o zdefiniowaną odległość (offset, przesunięcie) w wybranym kierunku. Do czego można użyć skryptu? Do rysowania [[Szlaki|szlaków]]. Są dwie szkoły rysowania, skrypt wspiera tę szkołę, gdy szlak nie leci po drodze, ale jest wobec niej przesunięty.
+
Narzędzie skryptowe do rysowania linii przesuniętej wobec innej linii o zdefiniowaną odległość (offset, przesunięcie) w wybranym kierunku. Do czego można użyć skryptu? Do rysowania [[Szlaki|szlaków]]. Są dwie szkoły rysowania, skrypt obie szkoły, gdy dla wariantu ''szlak po drodze'' trzeba zdefiniować przesunięcie równe 0 (zero), a dla wariantu szlak obok drogi offset -5 lub +5.
-
Skrypt znajduje się domyślnie w katalogu '''.\narzedzia\lua\''' jako '''offsetpolyline.lua'''. Najlepiej chyba przygotować skrypt dla "swojego" obszaru i umieścić go w katalogu poza drzewem katalogów w ramach UMP, np. w obrębie katalogów MapEdit.
+
Skrypt znajduje się domyślnie w katalogu '''.\narzedzia\lua\''' jako '''offsetpolyline.lua'''. Najlepiej chyba przygotować skrypt dla "swojego" obszaru i umieścić go w katalogu poza drzewem katalogów w ramach UMP, np. w obrębie katalogów MapEdit. Skrypt warto trzymać w wariantach: 0, -5, +5, -10, +10.
<gallery widths=250 heights=250>
<gallery widths=250 heights=250>
Linia 12: Linia 12:
</gallery>
</gallery>
-
Skrypt działa bardzo sprawnie. Trzeba tylko na początku i na końcu dociąć zgodnie z potrzebami oraz wyedytować właściwości - typ szlaku oraz plik źródłowy.
+
Skrypt działa bardzo sprawnie. Trzeba tylko na początku i na końcu dociąć zgodnie z potrzebami oraz wyedytować właściwości - typ szlaku oraz plik źródłowy. Można też skorzystać z POI oznaczających początek/koniec szlaku pieszego lub rowerowego (0x670x - SZLAK_x lub ROWER_x - na stronie [[Co_Czym]]).
=== Parametry skryptu ===
=== Parametry skryptu ===
Parametry są w samym pliku i są to:
Parametry są w samym pliku i są to:
-
* offsetMeter - przesunięcie wobec drogi zaznaczonej w metrach
+
* '''offsetMeter''' - przesunięcie wobec drogi zaznaczonej w metrach
-
* typszlaku - definicja linii jaka używana jest do rysowania - jest opisana w tablicy w pliku - wystarczy skopiować
+
* '''typszlaku''' - definicja linii jaka używana jest do rysowania - jest opisana w tablicy w pliku - wystarczy skopiować
-
* plikObiektu - nazwa pliku w jakim domyślnie ma się znaleźć nowy obiekt - mając własny skrypt definiujemy statycznie plik, który będzie domyślnym celem.
+
* '''plikObiektu''' - nazwa pliku w jakim domyślnie ma się znaleźć nowy obiekt - mając własny skrypt definiujemy statycznie plik, który będzie domyślnym celem.
Autorem skryptu jest '''aligeza'''.
Autorem skryptu jest '''aligeza'''.

Wersja z dnia 10:32, 28 maj 2012

Offsetpolyline - skrypt

Narzędzie skryptowe do rysowania linii przesuniętej wobec innej linii o zdefiniowaną odległość (offset, przesunięcie) w wybranym kierunku. Do czego można użyć skryptu? Do rysowania szlaków. Są dwie szkoły rysowania, skrypt obie szkoły, gdy dla wariantu szlak po drodze trzeba zdefiniować przesunięcie równe 0 (zero), a dla wariantu szlak obok drogi offset -5 lub +5.

Skrypt znajduje się domyślnie w katalogu .\narzedzia\lua\ jako offsetpolyline.lua. Najlepiej chyba przygotować skrypt dla "swojego" obszaru i umieścić go w katalogu poza drzewem katalogów w ramach UMP, np. w obrębie katalogów MapEdit. Skrypt warto trzymać w wariantach: 0, -5, +5, -10, +10.

Skrypt działa bardzo sprawnie. Trzeba tylko na początku i na końcu dociąć zgodnie z potrzebami oraz wyedytować właściwości - typ szlaku oraz plik źródłowy. Można też skorzystać z POI oznaczających początek/koniec szlaku pieszego lub rowerowego (0x670x - SZLAK_x lub ROWER_x - na stronie Co_Czym).

Parametry skryptu

Parametry są w samym pliku i są to:

  • offsetMeter - przesunięcie wobec drogi zaznaczonej w metrach
  • typszlaku - definicja linii jaka używana jest do rysowania - jest opisana w tablicy w pliku - wystarczy skopiować
  • plikObiektu - nazwa pliku w jakim domyślnie ma się znaleźć nowy obiekt - mając własny skrypt definiujemy statycznie plik, który będzie domyślnym celem.

Autorem skryptu jest aligeza.