POI ZAK/LA/SIGN
Z UMP
Spis treści |
co to robi?
#pdk
hint: na liczby po @ popatrz w obecności zegarka wskazówkowego.
Ważne:
- POI ZAK/LA/SIGN najlepiej działa na prostych i typowych 4 lub 3 wlotowych skrzyżowaniach, pod kątem prostym lub zbliżonym.
- program działa wg filozofii good enough, obsługuje najczęstsze przypadki ale nie koniecznie wszystkie jakie sobie można wymyśleć.
- poi musi być DOKŁADNIE na punkcie drogi, ale NIE na jakimś skrzyżowaniu (również z ddr/chodnikiem nie! - co dosyć utrudnia stawianie zakazów/LA na tych bardziej rozbudowanych, przykro mi)
- ddr/chodniki NIE są pomijane
- za to kierunkowość ma znaczenie, skręty pod prąd są pomijane. (nie, nie można sobie dodać ładnych ikonek pod prąd na www)
- wartości "na godzinie" dotyczą najbliższego punktu drogi (a nie skrzyżowania)
- stawiając poi nie trzeba się trzymać punktu drogi najbliżej danego skrzyżowania
- dzięki temu można dać ZAK i SIGN w czytelny sposób (bez nakładania jednych a drugie)
- przy skrętach innych niż pod kątem prostym trzeba dać L@h/P@h/T@h na której "skręca" zakaz (oczywiście od skrzyżowania do najbliższego punktu, a nie następnego skrzyżowania).
- podawane kąty godzinne podawaj w postaci pełnych wartości bez ułamków (int). Tu nie apteka i niedokładności są wybaczane, a jak potrzeba do opisania dokładnie ułamkiem, to znaczy że nie jest to odpowiednie narzędzie do tego.
- kierunek Z/U dotyczy tylko źródłowego (tego na którym stoi poi), i tak, można oznaczać zakazy u-turn, a ostre L@/P@ nie kleją się do źródłowego.
- nie trzeba rozcinać drogi typu odbicie i zaraz powrót na tą samą (częste na stacjach paliw)
- LA/ZAK/SIGN: kilka dróg w tym samym kierunku może dać nieintuicyjny wynik, lepiej popracować by takich rozgwiazd nie robić.
- LA: skrzyżowania xx inaczej niż LA w ekstrasie, muszą mieć (TODO dokładniej sprawdzić możliwości) ciągłość do następnego skrzyżowania, zresztą mało kiedy trzeba coś ciąć.
- LA: standardowo tryb xx idzie w 'T' z drugim skrzyżowaniem, jednak ten T musi występować w manewrach (co nie zawsze ma miejsce, np xx 3 wlotowy), xx[manewewr] odpytuje pierwsze skrzyżowanie na okoliczność danego manewru i tam przenosi drugie skrzyżowanie
Niedziałające
- SIGN: wcale, ale to łatwe na podstawie zakazów, TODO format poi Label
- LA: xx z osobnym prawoskrętem - celowo nie.
- kompilacje
Znaczenie w Label
wszystkie
manewewr = L T P Z lub L@h T@h P@h, no dobrze są też inne dla ułatwienia {'\\':'L', '^':'T', 'S':'T', '*':'T', '/':'P', 'R':'P', 'Z':'z', 'U':'z'}
ZAK:
manewry => manwer+manewr "manewry koment [jaki_rysujemy_znak] koment [koment] @kąt"
LA:
manewry => pas:pas:pas gdzie pas => manewr+manewr "xx :manewry: koment [koment] @kąt" "xx[manewewr] :manewry: koment [koment] @kąt" ":manewry: koment koment [koment] @kąt"
:(dwukropek) można pomylić z ;(średnik), ale nie można o nich zapomnieć (tj początek/koniec), * nadal jest zalecana dla nieoznaczonych pasów.
SIGN:
?
kąty godzinne
O co chodzi z tymi @h? Zamiast się rozpisywać zobaczmy na ilustracje
Kąty podajemy dla najbliższego punktu drogi, a nie skrzyżowania (tu @9, a do skrzyżowania było by już @10), podobnie jest z kątami manewrów tu L@6, podajemy też od skrzyżowania do najbliższego punktu, acz tutaj to jest już skrzyżowanie (bo blisko).