Przykłady dróg

Z UMP

(Różnice między wersjami)
(Drogi gruntowe)
(Przykłady oznaczania dróg)
Linia 45: Linia 45:
-
*Normalna jazda jest wtedy gdy nie musimy manewrować z prędkością 5km/h między wyrwami lub koleinami w których wjechanie może skończyć się ugrzęźnięciem oraz wtedy gdy pośrodku drogi nie mamy trawy w której mogą znajdować się kamienie które mogą uszkodzić dół naszego samochodu.
+
*Normalna jazda/swobodne przemieszczanie się - jest wtedy gdy nie musimy manewrować z prędkością 5km/h między wyrwami lub koleinami w których wjechanie może skończyć się ugrzęźnięciem oraz wtedy gdy pośrodku drogi nie mamy trawy w której mogą znajdować się kamienie które mogą uszkodzić dół naszego samochodu.

Wersja z dnia 12:40, 27 paź 2010

Przykłady oznaczania dróg

Drogi gruntowe

To ze droga oznaczona jest jako gruntowa nie oznacza że jest przejezdna przez cały rok, niezależnie od opadów atmosferycznych. Jak wiadomo droga gruntowa po kilku krotnym przejechaniu pojazdów ciężkich podczas deszczów (np traktor, kombajn itp) nie gwarantuje nadal przejezdności. Odśnieżanie, jeśli w ogóle jest robione to w ostatniej kolejności.

Kreską 0xa oznaczamy drogi gruntowe po których możliwe jest swobodne* przemieszczanie się samochodem osobowym.


Kreską 0xa oznaczamy również drogi gruntowe leśne o stanie nawierzchni umożliwiającą normalną* jazdę samochodem osobowym.

Ścieżki

Kreską 0x16 oznaczamy wszelkiego rodzaju chodniki piesze i schody gdzie przejazd samochodem osobowym jest zakazany lub niemożliwy.

Kreską 0x16 oznaczamy również drogi po których przejazd samochodem osobowym może stanowić problem i ten stan jest raczej stały niezależny od pogody. O tym, czy daną drogę kwalifikujemy jako 0x16 decyduje nie tylko jej szerokość lecz również stan nawierzchni. Rysując drogi które mają szerokość wystarczającą do przejechania samochodem osobowym jako nazwę należy wpisać {4x4}


Należy pamiętać, że poza powyższymi wskazówkami należy również kierować się zdrowym rozsądkiem.  • Normalna jazda/swobodne przemieszczanie się - jest wtedy gdy nie musimy manewrować z prędkością 5km/h między wyrwami lub koleinami w których wjechanie może skończyć się ugrzęźnięciem oraz wtedy gdy pośrodku drogi nie mamy trawy w której mogą znajdować się kamienie które mogą uszkodzić dół naszego samochodu.