SignLabel

Z UMP

(Różnice między wersjami)

ArtiiP (Dyskusja | wkład)
(SignLabel - specyfikacja)
Następna edycja →

Wersja z dnia 10:22, 20 sie 2014

SignLabel

możliwe wartości:

SignLabel=+[nr drogi]miasto docelowe/inne miasto docelowe/...
SignLabel=-[nr drogi]miasto docelowe/inne miasto docelowe/...
SignLabel=+tekst;-tekst
SignLabel=

gdzie "+" to informacja dla zgodnej z kierunkiem polilini, "-" dla kierunku przeciwnego. Jedyne co trzeba pamiętać to że przy odwracaniu kierunku polilinii trzeba zmienić + na - i na odwrót. W przeciwieństwie do LA "+" jest wymagany.

Pusty SignLabel nie jest błędem, a miał być ułatwieniem dla generowania danych dla garmina. Zarzucony, ale może gdzie nie gdzie występować.

Nr drogi wraz prefiksami A,S (ale nie DK/DW!) umieszczamy w nawiasach kwadratowych. przy danych miastach których dotyczą. Jeśli jest kilka to każdy numer osobno dostaje swoje nawiasy.

Co tu umieszczamy: Nazwy miast z zielonych i niebieskich "strzałkowych" tablic informacyjnych. Ot zamiast wypatrywania malutkiej tabliczki z nazwą ulicy, szukamy tych wielkich prowadzących do jakiegoś miasta. Czego bym tu nie chciał: udawanego garminowego asystenta "2 lewe pasy" "trzymaj się lewej" itd.

Gdzie? W drogach docelowych (np łącznikach) danego skrzyżowania które prowadzą na dane miasto.


Dla osmand:

jedyny wspierający w tej chwili (sierpień 2014). Wyświetla te dane zamiast nazwy ulicy - brakuje niestety jakiegoś rozróżnika w typie "na Kraków" pojawia się "Kraków" - proszę jednak nie umieszczać frazy "na /do " bo to dużo łatwiej dodać w konwerterze.

Dla garmin:

przyszłościowo. W chwili obecnej brak obsługi, jednak można tłumaczyć to na nasze linie podpowiedzi 0x2f a w zasadzie to co z nich jest generowane czyli SIGN (Toward)