SignLabel

Z UMP

Wersja z dnia 13:46, 17 lut 2018; ArtiiP (Dyskusja | wkład)
(różn) ← Poprzednia wersja | Aktualna wersja (różn) | Następna wersja → (różn)

Spis treści

SignLabel

możliwe wartości:

SignLabel=+[nr drogi]miasto docelowe/inne miasto docelowe/...
SignLabel=-[nr drogi]miasto docelowe/inne miasto docelowe/...
SignLabel=+tekst;-tekst
SignLabel=

gdzie "+" to informacja dla zgodnej z kierunkiem polilini, "-" dla kierunku przeciwnego. Jedyne co trzeba pamiętać to że przy odwracaniu kierunku polilinii trzeba zmienić + na - i na odwrót. W przeciwieństwie do LA "+" jest wymagany.

Pusty SignLabel nie jest błędem, a miał być ułatwieniem dla generowania danych dla garmina ('znaki' miały się generować tylko na tych skrzyżowaniach, co mają signLabel). Zarzucony, ale może gdzie nie gdzie występować.

Nr drogi wraz prefiksami A,S (ale nie DK/DW!) umieszczamy w nawiasach kwadratowych. Przy danych miastach których dotyczą. Jeśli jest kilka to każdy numer osobno dostaje swoje nawiasy.

Co tu umieszczamy:

Nazwy miast z zielonych i niebieskich "strzałkowych" tablic informacyjnych. Ot zamiast wypatrywania malutkiej tabliczki z nazwą ulicy, szukamy tych wielkich prowadzących do jakiegoś miasta. Czego bym tu nie chciał: udawanego garminowego asystenta "2 lewe pasy" "trzymaj się lewej" itd.

Gdzie?

W drogach docelowych (np łącznikach) danego skrzyżowania które prowadzą na dane miasto.


Dla osmand:

jedyny wspierający w tej chwili (sierpień 2014). Wyświetla te dane zamiast nazwy ulicy - brakuje niestety jakiegoś rozróżnika w typie "na Kraków" pojawia się "Kraków" - proszę jednak nie umieszczać frazy "na /do " bo to dużo łatwiej dodać w konwerterze.

Dla garmin:

przyszłościowo. W chwili obecnej brak obsługi, jednak można tłumaczyć to na nasze linie podpowiedzi 0x2f a w zasadzie to co z nich jest generowane czyli SIGN (Toward)