Sprawdzanie Ulic - Teryt

Z UMP

(Różnice między wersjami)

Ts (Dyskusja | wkład)
(Nowa strona: Sprawdzanie poprawności nazw ulic z bazĄ TERYT i kompletności, czy mamy wszystkie, robione jest automatycznie, raz dziennie, a wyniki umieszczane są na stronach WWW/FTP, a w niektó...)
Następna edycja →

Wersja z dnia 20:19, 29 cze 2020

Sprawdzanie poprawności nazw ulic z bazĄ TERYT i kompletności, czy mamy wszystkie, robione jest automatycznie, raz dziennie, a wyniki umieszczane są na stronach WWW/FTP, a w niektórych przypadkach generują także e-maile wysyłane na listę.


Działanie mechanizmu sprawdzania:

dla przypomnienia: mamy mechanizm "maskowania" przypadku, że jest ulica w Teryt, a nikt (w szczególności dany urząd gminy) nie wie gdzie. Trzeba taki brak ulicy dopisać do pliku REGION.braki.txt. Prawdę mówiąc urząd może i wiedzieć, ale nie powiedzieć, stąd tyle tam komentarzy "zapytani, zapytani, zapytani...". A w commitach od jakiegoś czasu wrzucam okres, po jakim urząd sam się ogarnął - np. 3 lata 8 miesięcy :-D

A jeśli będzie tak, że ulica zniknie z Teryt (albo zmieni nazwę, np. aleja Akacjowa w Zakrzewie, region Piła), a w /braki.txt/ nadal będzie, to mechanizm będzie alarmował. To chyba dobrze?

Swoją drogą to warto by zrobić przegląd tych braków, bo po kilku latach być może zdołały pojawić się na e-mapach. Np. gmina Ożarów, pojawiła się Sochaczewska w Szeligach - dupelek 10 metrów na *rozwidleniu* Sochaczewskiej w Macierzyszu.