Sprawdzanie Ulic - Teryt

Z UMP

(Różnice między wersjami)
(Nowa strona: Sprawdzanie poprawności nazw ulic z bazĄ TERYT i kompletności, czy mamy wszystkie, robione jest automatycznie, raz dziennie, a wyniki umieszczane są na stronach WWW/FTP, a w niektó...)
Linia 20: Linia 20:
latach być może zdołały pojawić się na e-mapach.
latach być może zdołały pojawić się na e-mapach.
Np. gmina Ożarów, pojawiła się Sochaczewska w Szeligach - dupelek 10 metrów na *rozwidleniu* Sochaczewskiej w Macierzyszu.
Np. gmina Ożarów, pojawiła się Sochaczewska w Szeligach - dupelek 10 metrów na *rozwidleniu* Sochaczewskiej w Macierzyszu.
 +
 +
== Efekty działania skryptów ==
 +
 +
Gdzie szukać efektów?
 +
 +
 +
* [http://www.ump.waw.pl/powiaty.html statystyki wg powiatów] z linkami do brakujących
 +
* [ftp://ftp.ump.waw.pl/braki_ulic/_swieze.txt świeże braki] pojawiające się po uchwalaniu nowych nazw przez rady miast/gmin/powiatów
 +
* [ftp://ump.waw.pl/braki_ulic/ brakujące ulice w wielu miastach],
 +
* [ftp://ump.waw.pl/pisownia/ spisy wszystkich nazw per region], w tym [ftp://ump.waw.pl/pisownia/nazwy.txt wszystkie nazwy] naraz (do sprawdzenia, czy gdziekolwiek nie pojawił się Piłsucki ;-) )
 +
 +
 +
== Komunikaty o błędach pojawiające się na liście emailowej i co z nimi robić ==
 +
 +
...

Wersja z dnia 20:26, 29 cze 2020

Sprawdzanie poprawności nazw ulic z bazĄ TERYT i kompletności, czy mamy wszystkie, robione jest automatycznie, raz dziennie, a wyniki umieszczane są na stronach WWW/FTP, a w niektórych przypadkach generują także e-maile wysyłane na listę.


Działanie mechanizmu sprawdzania:

dla przypomnienia: mamy mechanizm "maskowania" przypadku, że jest ulica w Teryt, a nikt (w szczególności dany urząd gminy) nie wie gdzie. Trzeba taki brak ulicy dopisać do pliku REGION.braki.txt. Prawdę mówiąc urząd może i wiedzieć, ale nie powiedzieć, stąd tyle tam komentarzy "zapytani, zapytani, zapytani...". A w commitach od jakiegoś czasu wrzucam okres, po jakim urząd sam się ogarnął - np. 3 lata 8 miesięcy :-D

A jeśli będzie tak, że ulica zniknie z Teryt (albo zmieni nazwę, np. aleja Akacjowa w Zakrzewie, region Piła), a w /braki.txt/ nadal będzie, to mechanizm będzie alarmował. To chyba dobrze?

Swoją drogą to warto by zrobić przegląd tych braków, bo po kilku latach być może zdołały pojawić się na e-mapach. Np. gmina Ożarów, pojawiła się Sochaczewska w Szeligach - dupelek 10 metrów na *rozwidleniu* Sochaczewskiej w Macierzyszu.

Efekty działania skryptów

Gdzie szukać efektów?Komunikaty o błędach pojawiające się na liście emailowej i co z nimi robić

...