Do sprawdzenia w terenie
Z UMP
Spis treści |
Wprowadzenie
Mimo zasad rysowania "tylko to, co się zobaczyło na własne oczy" część danych jest narysowana "na ślepo", na podstawie doniesień prasowych i dokumentacji budowlanej (w szczególności nowe obwodnice miast), albo dostępnych spisów (na przykład karty.pl). Takie elementy nanosimy, ale oznaczając ich niepewność.
Jak oznaczać
Znakiem zapytania.
Ulice
Dużo nowych ulic można znaleźć w BIP-ach (Biuletynach Informacji Publicznych) wielu miast. Najczęściej jest tam mapka sytuacyjna nowej ulicy, z rzadka określenie słowne. Dodajemy, nawet jeśli "ulica" w terenie jest co najwyżej jedynie przedeptem. Jeśli w ogóle na wielkiej łące zaplanowano osiedle, to ulice można naszkicować używając typu drogi "w budowie" (niebieski przerywany).
Label=Dzwonkowa {?}
W ten sposób dana Dzwonkowa jest do znalezienia tak samo jak inne Dzwonkowe, co najwyżej pokazując "{?}" lub "(?)" przy nazwie. Gdyby zastosować zapis
Label=Dzwonkowa?
to by były zaproponowane dwie różne ulice ("Dzwonkowa" i "Dzwonkowa?"), i szukający by musiał próbować obu.
Patrz na stronie o nazywaniu ulic.
Punkty
Po prostu umieszczamy znak zapytania w nazwie, dobrze jeśli w formie podobnej do ulic:
Label=Euronet {? 24h}
ale w tym momencie to niestety nie poprawia wyszukiwania - w odbiornikach ręcznych nadal "Pekao" oraz "Pekao {24h}" to różne punkty, i trzeba próbować kilku list dla wyszukania najbliższych propozycji. Odbiorniki samochodowe mają jedną listę wyszukanych punktów. Dopuszczalna jest więc forma uproszczona:
Label=Euronet?
Patrz na stronie o nazywaniu punktów.