Jak zgłaszać

Z UMP

Jak zgłaszać do UMP

Kolejność przypadkowa.

  1. Jeżeli podasz ze w jakimś mieście brakuje ulicy Iksińskiego i nie dodasz traka z tej ulicy to szanse na naprawę tej sytuacji są małe.
  2. Jeżeli napiszesz (tylko) ze jakieś miasto jest biała dziurą na naszej mapie, to musisz poczekać aż ktoś bardziej chętny do współpracy z tego miasta podeśle nam traki. (przypomnę nie jesteśmy produktem komercyjnym)
  3. Złym podejściem jest pisanie że w mieście np Zadupiu Dolnym jest koło ulicy "Szarej Gęsi" jakiś ciekawy obiekt. Lepiej od razu podać konkretne (nawet jeśli przybliżone) współrzędne punktu. Twoje zgłoszenie wtedy może poprawić każdy z nas, a nie tylko człowiek który tam mieszka.
  4. Podając dane reklamowe swojej firmy, fajnie by było podać kilka innych ciekawych punktów. Świadczy to lepiej o zgłaszającym.
  5. Jeśli wyklikasz jakieś dane z innej mapy, to możemy ich nie uznać (naprawdę nie chcemy mieć problemów).
  6. Jeśli zgłosisz problem jako anonim to nie możemy Cię zapytać o potrzebne nam informacje. Jest tak naprawdę często. Proszę zarejestruj sie w systemie.
  7. Zatwierdzenie rejestracji w systemie zgłoszeń trochę trwa, daj nam troszkę czasu.
  8. Jeżeli opisujesz coś pisz dużo za dużo :), lepszy jest nadmiar niż niedomiar informacji w zgłoszeniu. Może pomyśl żeby zamieścić rysunek i współrzędne.
  9. Nieobrobione traki są dobre ale obrobione z podziałem i opisem na typ drogi, nazwę, kierunkowość etc są dużo lepsze. W MapSource masz takie możliwości.
  10. Pamiętaj, osoba wprowadzająca może nie wiedzieć nic o tej okolicy. Pomyśl jak jej ułatwić wprowadzanie Twoich poprawek.
  11. Preferowany format współrzędnych to h ddd.ddddd° w większości programów możesz zmienić sposób prezentacji (Mapsource: Edycja>Preferencje>Pozycja>Siatka:hddd.ddddd; MXT: Ustawienia>System>Format pozycji (siatka):hddd.ddddd)
  12. Zgłaszając POI dodaj załącznik gpx lub gdb (mapsource Plik>Zapisz) ułatwia nam to obróbkę zgłoszenia, możesz tez zapisać dane w formacie pnt (patrz FAQ).