Dla Navitela

Z UMP

Do Navitela ładujemy mapę UMP po konwersji do formatu nm2 (ewentualnie nm3).


Mapa Polski jest dostępna w postaci zestawu plików "nm2" odpowiadających poszczególnym obszarom (UMP-PL-Warszawa.nm2, UMP-PL-Bialystok.nm2 etc). Obszary te należy wrzucić do katalogu "Maps", gdze zostaną zindeksowane przez aplikację Navitela w atlas.


Uwagi do UMP w wersji dla Navitela:

  • komunikaty o trzymaniu się prawej i lewej nie odpowiadają dokładnie zachowaniu Garmina, więc dla kogoś kto jeździł z UMP na Garminie Navitel może być postrzegany jako nadaktywny. Komunikowane są takie "trzymaj się prawej/lewej", które są niemal jazdą na wprost. Być może jakaś praca nad źródłami może to zmienić, na razie jest jak jest.
  • ikonka następnego manewru nie zawsze jest poprawna. Komunikaty głosowe i ścieżka na mapie są ok, natomiast ikonce zdarza się że nie wygląda dokładnie tak, jak manewr. Nie jest to jednak różnica "w prawo zamiast w lewo", zwykle polega na niewłaściwym zobrazowaniu skrzyżowania/rozjazdu
  • UMP dla Navitela wspiera adresację nawet pełniej niż na Garminie - można wyszukiwać po adresach "wzdłuż drogi" (adresacja wprowadzona podczas tworzenia mapy), ale także po adresach, które są zawarte w opisie POI (tego drugiego na Garminie nie ma). Niektóre (starsze?) wersje Navitel Navigatora nie odnajdują jednak adresów innych niż te z POI. Niewiele możemy na to zrobić poza zapewnieniem, że pełne wyszukiwanie po adresach działa np. w wersji 5.1.0.47.
  • na Navitelu podobnie jak w wersji WWW widać poziomy, tj. fakt iż jedna droga przechodzi nad drugą.


Mapy Polski w jednym pliku nm2 nie udało nam się uzyskać ze względu na ograniczenia programu wykorzystywanego do konwersji.

Dotychczasowe efekty konwersji do nm3 nie są zadowolające (b. długie przeliczanie dalekich tras). Zalecane jest więc korzystanie z nm2.

Mapy można pobrać z http://www.sobieski.priv.pl/linki.html lub http://ump.torch.net.pl/navitel/