TortoiseCVS
Z UMP
Używanie i konfigurowanie bardzo sympatycznego programu do obsługi CVS pod Windows.
TortoiseCVS integruje się z managerem plików windowsa (czy to explorator, czy inny program do zarządzania plikami).
- Ściągamy i instalujemy TortoiseCVS w pełnej wersji ze strony [1]
- W katalogu w którym chcemy przechowywać źródła UMP tworzymy katalog o nazwie ump (ja mam zaraz na dysku C)
- W dowolnym filemanagerze klikamy prawym klawiszem na stworzonym przed chwilą katalogu i wybieramy "CVS pobierz do kontroli"
- Powinno nam się pojawić poniższe okienko w którym wypełniamy:
- CVSROOT - :pserver:guest@cvs.ump.waw.pl:/home/cvsroot (Uwaga! Te dwukropki na początku są ważne)
- Protokół - Hasło serwera (:pserver:)
- Parametry protokołu - puste
- Server - cvs.ump.waw.pl
- Port - pozostawiamy puste
- Folder repozytorium - /home/cvsroot
- Nazwa użytkownika - guest (lub swój login, pole CVSROOT odpowiednio zaktualizuje się)
Po wpisaniu powyższych danych klikamy przycisk: 'Pobierz listę'. Otworzy nam się okienko i gdy przelecą te wszystkie napisy pojawi się możliwość jego zamknięcia przez OK. Tak też robimy i uzyskujemy w wyniku tego listę obszarów które można ściągnąć. Jeśli interesuje nas sama Polska, to podświetlamy słowo POLSKA i klikamy OK. Jeśli nie chcemy ściągać całej Polski, możemy wybrać tylko konkretny rejon. Przewijamy w dół do plików UMP-PL-rejon. Oprócz danego rejonu będziesz potrzebował też narzędzi, przewiń więc listę do końca i podświetl narzędzia (Uwaga! Możesz podświetlić dwa na raz używając klawisza control). Jak już podświetlisz co chcesz ściągnąć, klikasz OK i CVS zaczyna ściągać dane na dysk (może chwilę potrwać).
Po ściągnięciu danych musimy ustawić swoje środowisko. W katalogu ump tworzymy katalog MapEdit do którego wgrywamy program gpsmapedit (wystarczy przekopiować pliki). Następnie z katalogu narzędzia kopiujemy do katalogu ump plik setenv.bat, a następnie edytujemy go i zamieniamy linijkę set ump=f:\cvs na to miejsce gdzie przechowujemy naszą mapę (u mnie set ump=c:\ump). Zapisujemy zmiany.