UMP

Z UMP

Spis treści

UMP – to mapa

działająca w urządzeniach GPS, zarówno dedykowanych jak i na smartfonach (na początku był to jedynie Garmin, teraz patrz Wersje), tworzona i udostępniana na zasadach Creative Commons. Licencją objęte są tak źródła (łącznie z systemem zgłaszania poprawek), jak i wersja gotowa do użytku w odbiornikach GPS.

Inne bezpłatne mapy z całego świata dla urządzeń Garmin można znaleźć w serwisach Mapcenter oraz Mapcenter2 lub korzystając z wyszukiwarki.

UMP jest mapą prawie całej Polski (stąd stosowany do 2016 roku skrót pcPL w nazwie). Prawie całej – bo nie jesteśmy kompletnym i skończonym dziełem i wciąż rozwijamy się.

Projekt obejmuje także inne państwa Europy i basenu Morza Śródziemnego, chociaż przeważnie dane te są ubogie.

Główne nasze zalety to:

szybkość nanoszenia danych

typowe jest, że oddawane do użytku odcinki dróg uruchamiamy już w pierwszym dniu ich dostępności - a nie tak jak google po roku

oraz różnorodność umieszczanych informacji

umieszczamy nie tylko typowe elementy (bankomaty, stacje paliw, hotele, ...), ale i drobne acz mogące zainteresować (stare wiatraki, hydranty, toalety, i wiele innych).


Nie wierzysz? Sprawdź sam!

Mapa jest na tyle dobra, że kilka innych firm i programów z niej korzysta. Z bardziej znanych - serwis JakDojade.pl. Sprawdź więcej!