Mont-demont bat

Z UMP

(Różnice między wersjami)
d (Plik wsadowy mont-demont.bat to skrypt, który poskłada źródła w jeden plik, po czym uruchomi edytor MapEdit, który pokaże widok całego obszaru.)
(to samo, tylko nieco bardziej ''łopatologicznie'')
Linia 1: Linia 1:
-
Plik wsadowy '''mont-demont.bat''' to skrypt, który poskłada [[źródła UMP|źródła]] w jeden plik, po czym uruchomi edytor [[MapEdit]], który pokaże widok całego obszaru.
+
Źródła w projekcie UMP zapisywane są w w innej postaci, niż wymagana przez program [[MapEdit]], za pomocą którego tworzona jest mapa. Plik wsadowy '''mont-demont.bat''' to skrypt, który składa [[źródła UMP|źródła]] w jeden plik, po czym uruchamia edytor MapEdit, w celu pokazania widoku oraz edycji wybranego obszaru.
== Jak działa plik wsadowy mont-demont.bat ==
== Jak działa plik wsadowy mont-demont.bat ==
-
Skrypt ''mont-demont.bat'' ma trzy kroki:
+
Skrypt ''mont-demont.bat'' realizuje trzy kroki:
-
* montaż mapy z [[aktualizacja źródeł|aktualnych źródeł]]
+
* Montaż mapy - utworzenie z [[aktualizacja źródeł|aktualnych źródeł]] pliku w standardzie MapEdit. Standardowo tworzony jest plik ''Obszar-wynik.map'' (np. Opole-wynik.map)
-
* edycja w [[mapedit|mapedicie]]
+
* Edycja - wprowadzenie zmian mapy za pomocą programu [[GPSMapEdit|MapEdit]]. Zmiany polegają na na dodaniu nowych obiektów lub modyfikacji informacji o obiektach istniejących.
-
* demontaż (tworzenie diffów)
+
* Demontaż - utworzenie plików źródłowych uwzględniających wprowadzone zmiany oraz plików różnicowych, (tzw ''diffów'') zawierających wyłącznie wprowadzone zmiany.
== Jak przerwać rysowanie mapy ==
== Jak przerwać rysowanie mapy ==
-
Jeżeli potrzebujesz przerwać rysowanie mapy, to zapisz mapę i skończ mapedit. Później możesz ponownie uruchomić ''mapedit'' (nie poprzez ''mont-demont''), rysować kolejne elementy, zapisać mapę i na koniec uruchomić:
+
Zmiany wprowadzane do mapy nie muszą być wpisane jednorazowo. Można przerwać rysowanie i zapisać mapę. Typowo jest to plik ''Obszr-wynik.map''. Później można zapisany plik ponownie otworzyć bezpośrednio za pomocą [[MapEdit]], bez korzystania ze skryptu ''mont-demont.bat''. Po wprowadzeniu kolejnych zmian mapę mapę należy zapisać i na koniec uruchomić:
mont-demont /demont
mont-demont /demont
-
Wtedy skrypt zrobi diffy, które należy wysłać poprzez system [[flyspray]].
+
Po każdym uruchomieniu skryptu w wyżej przedstawiony sposób, tworzone są pliki uwzględniające sumę wprowadzonych zmian podczas wielu sesji edycyjnych. Po zakończeniu całego procesu edycji ''na raty'' pliki różnicowe (tzw. ''diffy'') należy wysłać poprzez system [[flyspray]].
 +
 
 +
W przypadku częstego korzystania z edycji ''na raty'', warto utworzyć sobie własny plik wsadowy, nazwany przykładowo [[tylko-demont|tylko-demont.bat]], uruchamiający skrypt ''mont-demont.bat'' z parametrem /demont.
[[Kategoria:Narzędzia]]
[[Kategoria:Narzędzia]]

Wersja z dnia 18:54, 28 cze 2009

Źródła w projekcie UMP zapisywane są w w innej postaci, niż wymagana przez program MapEdit, za pomocą którego tworzona jest mapa. Plik wsadowy mont-demont.bat to skrypt, który składa źródła w jeden plik, po czym uruchamia edytor MapEdit, w celu pokazania widoku oraz edycji wybranego obszaru.

Jak działa plik wsadowy mont-demont.bat

Skrypt mont-demont.bat realizuje trzy kroki:

  • Montaż mapy - utworzenie z aktualnych źródeł pliku w standardzie MapEdit. Standardowo tworzony jest plik Obszar-wynik.map (np. Opole-wynik.map)
  • Edycja - wprowadzenie zmian mapy za pomocą programu MapEdit. Zmiany polegają na na dodaniu nowych obiektów lub modyfikacji informacji o obiektach istniejących.
  • Demontaż - utworzenie plików źródłowych uwzględniających wprowadzone zmiany oraz plików różnicowych, (tzw diffów) zawierających wyłącznie wprowadzone zmiany.

Jak przerwać rysowanie mapy

Zmiany wprowadzane do mapy nie muszą być wpisane jednorazowo. Można przerwać rysowanie i zapisać mapę. Typowo jest to plik Obszr-wynik.map. Później można zapisany plik ponownie otworzyć bezpośrednio za pomocą MapEdit, bez korzystania ze skryptu mont-demont.bat. Po wprowadzeniu kolejnych zmian mapę mapę należy zapisać i na koniec uruchomić:

mont-demont /demont

Po każdym uruchomieniu skryptu w wyżej przedstawiony sposób, tworzone są pliki uwzględniające sumę wprowadzonych zmian podczas wielu sesji edycyjnych. Po zakończeniu całego procesu edycji na raty pliki różnicowe (tzw. diffy) należy wysłać poprzez system flyspray.

W przypadku częstego korzystania z edycji na raty, warto utworzyć sobie własny plik wsadowy, nazwany przykładowo tylko-demont.bat, uruchamiający skrypt mont-demont.bat z parametrem /demont.